Koduj dla Polski – Trójmiasto

16 Sty

Chcesz zmieniać Trójmiasto i Polskę za pomocą technologii internetowych? Interesujesz się kodowaniem, grafiką komputerową, projektowaniem aplikacji mobilnych i serwisów internetowych? Przyjdź koniecznie na spotkanie Koduj dla Polski, które odbędzie się 20 stycznia (środa) o godz. 18:00 w Inkubatorze STARTER.

Koduj dla Polski to społeczność poszukująca technologicznych rozwiązań dla wyzwań, przed jakimi stoi polskie społeczeństwo. W ramach tej inicjatywy powstała już m.in. aplikacja Pola dla tych, którzy dokonując zakupów spożywczych preferują produkty firm lokalnych, zamiast globalnych koncernów.

Ciekawymi wyzwaniami, jakie otwierają się przed trójmiejskimi haktywistami (połącznie hakera i aktywisty, który technologie i swoje umiejętności wykorzystuje dla dobra społeczeństwa) będzie wykorzystanie danych systemu Tristar (Marcin Szałomski) oraz stworzenie aplikacji mobilnej dla schroniska Promyk (Łukasz Olechnowicz). Na najbliższym spotkaniu omówione zostaną również projekty z zakresu internetu rzeczy (Internet of Things) w zastosowaniach społecznych (Marcin Młyński).

Następnie nieco networkingu i wymiany pomysłów – a potem do pracy nad projektami!
Chcesz dołączyć do projektu lub przynieść swój pomysł i znaleźć chętnych do zespołu – przyjdź na spotkanie.

Miejsce: Inkubator STARTER, ul. Lęborska 3B, Gdańsk (koło SKM Przymorze)
Data: 20 stycznia, godz. 18:00.

Więcej o Koduj dla Polski – Trójmiasto
https://www.facebook.com/KodujDlaPolski i http://kodujdlapolski.pl

Strona wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/524673474356955/

Kontakt mailowy:
gdansk@kodujdlapolski.pl

Fot. tyt.: Rafał Kleger-Rudomin

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.