Kobiety w IT – testerki oprogramowania

18 Lis

Nowe umiejętności, ciekawe wyzwania, a przede wszystkim praca w IT…to wszystko czeka na uczestniczki popularnego programu „Kobiety w IT – testerki oprogramowania”. W gdańskim urzędzie pracy właśnie rozpoczęła się rekrutacja do II edycji projektu, która zakończy się pod koniec roku.

Kto może wziąć udział w szkoleniu?

Projekt skierowany jest do wszystkich Pań zarejestrowanych w PUP w Gdańsku, którym nieobcy jest świat najnowszych technologii i które swoją przyszłość zawodową chciałaby związać z branżą informatyczną. Najważniejszymi kryteriami, na jakie zostanie położony nacisk w trakcie rekrutacji będzie dotychczasowe doświadczenie uczestniczek w branży IT lub rozległe zainteresowania nowościami technologicznymi. Kandydatki będą musiały wykazać się także zaawansowaną znajomością języka angielskiego na poziomie minimum B2, która ze względu na pracę w międzynarodowym zespole, a także specyfikę zawodu jest warunkiem niezbędnym dla wszystkich kandydatek.

– Dużą wagę przywiązujemy także do tzw. kompetencji miękkich kandydatek, takich jak współpraca, komunikacja czy analityczne myślenie. To właśnie od tych cech w dużej mierze będzie zależała późniejsza współpraca uczestniczek jako testerek z resztą zespołu – wyjaśnia Katarzyna Wymysłowska, jedna z rekruterek projektu.

it

Co otrzymają uczestniczki programu?

Projekt rozpocznie się na początku przyszłego roku i będzie realizowany w kilku etapach. W trakcie pierwszej części uczestniczki przejdą szkolenie teoretyczne, w trakcie którego poznają tajniki testowania, procesów biznesowych, a także dowiedzą się jak efektywnie poruszać się na rynku pracy.

Kolejne miesiące projektu to już część praktyczna, w trakcie której uczestniczki odbędą praktyki w firmach Gforces, Kainos, Playsoft, Xtrack, Volanto, Otago czy Smart Media. W trakcie całego projektu wszystkie Panie będą otrzymywały specjalne stypendium, a na najlepsze z nich, zaraz po zakończeniu projektu, czeka wymarzona praca.

Dzięki połączeniu teorii z praktyką, a także realizacji programu we współpracy z firmami uczestniczki projektu będą mogły nie tylko dokładniej zapoznać się ze specyfiką wykonywanego zawodu, ale przede wszystkim lepiej poznać swoich przyszłych pracodawców.

Jak przystąpić do rekrutacji?

Aby wziąć udział w rekrutacji do projektu wystarczy wypełnić specjalny formularz aplikacyjnyWszystkie osoby, które zostaną zakwalifikowane do kolejnego etapu zostaną o tym poinformowane telefonicznie lub drogą mailową*. Uwaga! Zgłoszenia aplikacyjne będzie można wypełniać tylko do 23 listopada. Więcej informacji na temat pierwszej edycji projektu można znaleźć na stronie Kobiety w IT.

*PUP w Gdańsku zastrzega sobie prawo do kontaktu jedynie z wybranymi kandydatami.

Źródło: Informacja prasowa

Fot.: materiały prasowe Powiatowego Urzędu Pracy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.