Keep People Inspired (RELACJA) (FOTO) (PATRONAT)

6 Cze

Po raz siódmy Gdański oddział PMI Poland Chapter zorganizował konferencję New Trends in Project Management (NTPM), której Patronem Medialnym był portal my3miasto.pl.

Tym razem hasłem przewodnim konferencji było: ‘Keep people inspired’ (Inspiruj ludzi). Wydarzenie odbyło się w gdańskim hotelu Almond w dniach 23-24 kwietnia. Blisko 200 uczestników miało okazję przez dwa dni wysłuchać wielu inspirujących prelekcji wybierając spośród czterech ścieżek: ‘Think Big’, ‘Be flexible’, ‘Provide value’ oraz ‘What’s next?’.

Po raz drugi konferencję otwierali Mohamed Khalifa i Muhammed A.B. Ilyas, którzy tym razem mówili o radzeniu sobie z niepewnością oraz zarządzaniem chaosem, w otaczających nas projektach. Tego dnia wystąpił również Patrice Blanchard z prezentacją o zagadkowym tytule ‘Decision ninja’, przedstawiając trudny problem podejmowania decyzji , z jakim na co dzień borykają się Project Managerowie, zespoły projektowe, jak i kadra zarządzająca.

Drugi dzień konferencji otworzył Thorleif Thorleifsson z inspirującą opowieścią o swojej podróży wokół Oceanu Arktycznego. Zwrócił on uwagę słuchaczy na podążanie za prostotą i praktykowanie zwinnych wartości, które są kluczowe nie tylko w codziennej pracy zawodowej.

Poza regularnymi prelekcjami, nie obyło się również bez warsztatów. W tym roku było ich sześć, a niemal każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Było o rozwijaniu kompetencji lidera, wykorzystaniu OKR, Design Thinking, System Thinking, oraz o wykorzystaniu metody Monte Carlo w praktyce, a także coaching z wykorzystaniem Virtual Reality.

NTPM vol 7 w liczbach: 36 prelegentów i aż 32 tematy, a to wszystko dla 187 uczestników konferencji, którą od października 2017 przygotowywało 20 wolontariuszy wspieranych przez Project Managerów: Judytę Brauer oraz Mateusza Hirscha.

Autor: Ada Grzenkowicz
Redakcja: Ala Maciołowska

Fot.: Tomasz Nowicki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.