Juwenalia Akademii EXPERYMENTU

1 Paź

Akademia EXPERYMENTU lada moment rozpoczyna nowy semestr, a w raz z nim, jak na porządną uczelnię wyższą przystało, po raz pierwszy w historii Akademii pojawią się… Juwenalia!

Akademia EXPERYMENTU to cykl wykładów dla dzieci w wieku 6-12 lat. Dzięki nim uczestnicy mogą się poczuć jak na prawdziwej uczelni wyższej. Spotkania Akademii odbywają się raz w miesiącu, w soboty, od października do czerwca w dwóch semestrach – zimowym i letnim. Zajęcia przygotowane są przez ekspertów i dostosowane do wieku uczestników, dzięki czemu dzieci nie tylko dowiadują się ciekawych rzeczy, ale po prostu dobrze się bawią.– W semestrze zimowym roku akademickiego 2019/20 zapraszamy na cztery wykłady: studenci poznają świat psów zaprzęgowych, nietoperzy, tajemniczej epoki pończoch i żaglowców oraz tajemnice kryształów. Szczegółowe informacje dotyczące Akademii, harmonogram i tematy spotkań są dostępne na stronie Centrum Nauki EXPERYMENT – informują organizatorzy.

Start nowego semestru Akademii EXPERYMENTU to także okazja, żeby wprowadzić do jej programu element, bez którego nie może obejść się żadna uczelnia wyższa: Juwenaliów. Święto studentów Akademii odbędzie się w sobotę 5 października i będą mogły w nim uczestniczyć wszystkie dzieci wraz z opiekunami, niezależnie od tego, czy brały udział w zajęciach Akademii, czy nie. Juwenalia składać się będą z trzech części.–  Rozpoczniemy o godzinie 10:00 specjalną galą, podczas której na uczestników czekać będzie spektakularne Science Show przygotowane przez edukatorów Centrum oraz dwa wykłady spośród najlepszych, jakie odbyły się w ramach Akademii EXPERYMENTU. Uczestnictwo w gali jest darmowe, lecz ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy – wystarczy zgłoszenie mailowe na adres m.daniluk@experyment.gdynia.pl – dodają organizatorzy.


Druga część Juwenaliów Akademii EXPERYMENTU to naukowe aktywności przygotowane przez edukatorów CN EXPERYMENT, którzy zaprezentują najlepsze i najefektowniejsze doświadczenia. Aktywności będą otwarte dla wszystkich. Odbędą się w godzinach 11:00-13:00 w przestrzeniach Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego (budynek III, parter).

Ostatni element święta Akademii EXPERYMENTU to cztery różne warsztaty naukowe prowadzone przez prelegentów Akademii, jej swoiste „best of”. Podczas warsztatów uczestnicy będą kręcili własną produkcję filmową, poznają nietypowe zachowania roślin i prześledzą, jakie manewry w naszej krwi wykonują białe krwinki. Nauczą się również robić biżuterię na wzór starożytnych błyskotek. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, uczestnictwo w warsztatach kosztuje 5 zł od osoby.

Szczegółowe informacje dotyczące tematów i zapisów dostępne są na stronie internetowej Centrum Nauki EXPERYMENT w zakładce „Akademia EXPERYMENTU”.

Akademia EXPERYMENTU
Semestr zimowy 2019/2020
Zapisy od 3 października poprzez stronę bilety.experyment.gdynia.pl

Juwenalia Akademii EXPERYMENTU
5 października, 10:00
Centrum Nauki EXPERYMENT, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny
Informacje i bilety: bit.ly/juwenalia_akademii.

 Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.