InnovaBio Pomorze

7 Mar

Prowadzisz firmę z sektora life science? Realizujesz innowacyjny projekt badawczo-rozwojowy z potencjałem komercyjnym? Zgłoś swój pomysł do programu InnovaBio Pomorze, w ramach którego zyskasz, stojące na wysokim poziomie merytorycznym, badania realizowane w Bio Laboratorium Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego i zoptymalizujesz koszty swojego przedsięwzięcia. Zgłoszenia można wysyłać do 12 kwietnia.

InnovaBio Pomorze to program realizowany przy współpracy studentów nauk przyrodniczych, uczniów I Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni, naukowców z Bio Laboratorium z PPNT Gdynia oraz przedsiębiorców rozwijających projekty z sektora life science (w tym m.in. branży farmaceutycznej, kosmetycznej czy chemicznej) i poszukujących nowych rozwiązań dla swoich produktów.

W ramach InnovaBio Pomorze 4-5 osobowe zespoły badawcze składające się ze studentów Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i uczniów I ALO w Gdyni przeprowadzą trwające do 4 miesięcy badania laboratoryjne nad zleconym przez Twoją firmę zagadnieniem.


W tym miejscu warto przypomnieć sukces zeszłorocznej edycji programu. Wtedy grupa badawcza realizująca badania dla firmy Vianat udowodniła, że sok z aronii (pozyskany ze skórki, nie z miąższu owocu) zawiera aż pięć razy więcej polifenoli niż słynące z nich czerwone wino. Więcej o sukcesie badań pisaliśmy tutaj.

Jak się zgłosić?
Rekrutacja do projektu jest prowadzona dwutorowo. W tej chwili trwa nabór firm z sektora life science.

Udział w programie to szereg korzyści. Przede wszystkim Bio Laboratorium gwarantuję wysoki poziom merytoryczny badań, pełną kontrolę wszystkich etapów projektu, zachowanie praw autorskich do wyników i klauzule poufności. Ale to nie wszystko. To także realizacja projektu przy niskim nakładzie finansowym i udział w kształceniu potencjalnej kadry pracowników dla Twojej firmy.

Projekty realizowane będą przy użyciu bazy sprzętowej, jaką dysponuje Bio Laboratorium. Rekrutacja dla studentów ruszy w połowie kwietnia.

Kontakt z koordynatorką IBP:
dr Joanna Głowacka, tel: +48 58 880 81 35 e-mail: j.glowacka@ppnt.gdynia.pl.
Opis i regulamin: ppnt.pl/dzialy-i-projekty/innova-bio.
Wypełnioną kartę projektu wyślij na: ibp@ppnt.gdynia.pl.
Zgłoszenia można wysyłać do 12 kwietnia.

InnovaBio Pomorze jest owocem wieloletniej współpracy Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia, I Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni oraz Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Program oparty jest na wzorcach sprawdzonych na Uniwersytecie Salt Lake City w USA. W poprzednich edycjach udział wzięło łącznie 109 osób. Zrealizowały one 21 projektów badawczych. W wykładach uczestniczyło ponad 1900 osób.
Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.