I Ty możesz zostać programistą! Ruszyło CODE 2.0

7 Sie

W miniony poniedziałek rozpoczął się organizowany przez Pomorską Fundację Inicjatyw Gospodarczych projekt CODE 2.0. 15 uczestników zarejestrowanych jako bezrobotni w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gdańsku rozpocznie przygodę z branżą nowych technologii. Po blisko 100 dniach nauki pod okiem doświadczonych programistów odbędą gwarantowany, płatny staż na stanowisku młodszego programisty i będą mieli możliwość wejścia na stałe na rynek pracy.

Coraz częściej mówimy o rosnącym deficycie programistów na polskim rynku. CODE 2.0 to najbardziej innowacyjny program kształcenia kadr informatycznych odpowiadający na ten problem. Ma on na celu zapewnienie specjalistów w dziedzinie nowych technologii odpowiadających rzeczywistemu zapotrzebowaniu przedsiębiorstw w okresie 6-9 miesięcy. Projekt opiera się na bezpłatnym kształceniu osób poszukujących lub chcących zmienić pracę i zapewnieniu im tej pracy.

Pierwszy cykl szkoleń odbywa się w Gdańskim Parku Naukowo–Technologicznym, gdzie przez 94 dni uczestnicy będą szkolić się pod okiem trenerów-praktyków z języków, technik i środowisk programistycznych.

Poza ponad dwumiesięczną częścią teoretyczną, wszyscy uczestnicy programu odbędą dwumiesięczne praktyki w firmach z sektora IT: Volanto, Quantum Lab, Foreto, SpeedNet, Atena, Dom Finansowy QS, HRTec czy HolonGlobe. Po tym okresie będą mieli możliwość kontynuowania współpracy.

Inicjatywę wspierają: Gdański Park Naukowo-Technologiczny, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, InvestGDA, Fundacja Edukacyjne Centrum Doskonalenia, Microsoft, Great Vibes.

Organizatorzy: Pomorska Fundacja Inicjatyw Gospodarczych, Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku.

Piotr Mazur i Michał Mysiak (Pomorska Fundacja Inicjatyw Gospodarczych): – Aby rozpocząć pracę w branży IT, nie trzeba koniecznie kończyć studiów informatycznych. Jest to również doskonała alternatywa dla osób po kierunkach ścisłych, a nawet humanistycznych.

Praktyka i doświadczenie zawodowe to jedne z kluczowych kryteriów stawiane przez firmy w trakcie rekrutacji. Dziś nie wystarcza już samo przekazywanie wiedzy, koniecznym jest współtworzenie wraz z firmami, dedykowanych specjalnie im, programów szkoleniowych. Sprawdzanie efektów tych szkoleń w praktyce, jeszcze na etapie samego szkolenia, to gwarancja skuteczności naszych działań – mówi Roland Budnik, Dyrektor PUP w Gdańsku

Łukasz Olechnowicz, Prezes Zarządu Volanto Sp. z.o.o: – Takie inicjatywy są bezpośrednią odpowiedzią na nasze – pracodawców – potrzeby. Ze względu na rosnący deficyt kadr IT w Polsce i wynikające z tego trudności w rekrutacji, z przyjemnością już dzisiaj powitalibyśmy absolwentów programu w naszym zespole.

 

Więcej o projekcie:

Bezpłatnie kształcimy osoby chcące zmienić pracę lub zwiększyć swoje szanse na rynku pracy i… zapewniamy im tę pracę.

CODE 2.0 to program kształcenia kadr informatycznych dla lokalnej gospodarki, stającej się jednym z głównych ośrodków IT w kraju, ma na celu zapewnienie zasobów w postaci specjalistów w dziedzinie nowych technologii odpowiadających rzeczywistemu zapotrzebowaniu przedsiębiorstw.

  • Program kształcenia „uszyty” pod realne potrzeby przedsiębiorców;
  • Nacisk na praktyczny aspekt kształcenia;
  • Trenerzy-praktycy prowadzący szkolenia;
  • Wdrożenie uczestników w realia działalności przedsiębiorstw IT;
  • Repozytorium dla bieżącego monitorowania wyników
  • Realizacja pierwszego portfolio uczestników;
  • Realizacja egzaminu opartego o rzeczywiste zlecenie firmy;
  • Program stażowy dla uczestników;
  • Program partnerski dla przedsiębiorstw;
  • Baza CV absolwentów.

Wspieramy branżę przyszłości gwarantującą stabilność i zatrudnienie, promujemy specjalizację zawodową, wysokie kompetencje oraz edukację dopasowaną do aktualnych wymogów rynku.

O fundacji:

Pomorska Fundacja Inicjatyw Gospodarczych skupia się wokół realizacji projektów wspierających inicjatywy gospodarcze pomiędzy podmiotami gospodarczymi. Celem tych działań jest poprawa pozycji oraz konkurencyjności na tle sąsiadujących rynków.

Silnie wierzy w przedsiębiorczość oraz we wszelkie inicjatywy z nią związane, dlatego jej podstawowym celem jest tworzenie odpowiedniego klimatu dla kreatywnej, inspirującej, ekscytującej i pełnej przygód przedsiębiorczości.

Wartości, jakimi się kieruje w działaniach, to determinacja oraz nastawienie na działanie. One pozwalają jej realizować konkretne projekty, które przekładają się na wymierne efekty.

Źródło: informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.