I Ty możesz zostać programistą! Ruszyła druga edycja CODE 2.0

20 Sty

W Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni rozpoczęła się druga już edycja CODE 2.0 – pierwszego w Polsce programu kształcenia kadr dla branży ICT, podczas którego szkoleni od podstaw uczestnicy przygotowywani są do pracy w roli programistów zgodnie z realnym zapotrzebowaniem pracodawców.

Organizatorem programu jest Pomorska Fundacja Inicjatyw Gospodarczych, a partnerem strategicznym trwającej edycji jest Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni i to właśnie zarejestrowane w nim osoby bezrobotne są uczestnikami szkoleń. Po odbywającej się w PPNT części teoretyczno-warsztatowej przyszli programiści rozpoczynają część praktyczną, podczas której realizują zadania programistyczne we współpracujących przy programie w firmach.

Gdyńska edycja CODE 2.0 to 12 zmotywowanych uczestników, 7 wykwalifikowanych trenerów, 51 dni intensywnej nauki i 43 dni stosowania wiedzy w praktyce w 6 przedsiębiorstwach IT. A jak pokazuje doświadczenie pierwszej edycji, której absolwenci w niemal 90% po ukończeniu kursu otrzymali oferty pracy, CODE 2.0 jest pierwszym, czasem decydującym krokiem na drodze do kariery w branży IT.

Prace nad kolejnymi edycjami już trwają, napływają referencje, zgłoszenia i deklaracje dalszej współpracy. A to dopiero początek.

Projekt wspierają: Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni oraz Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni, my3miasto.pl, Outsourcingportal.pl.

Wszystkich chętnych do współtworzenia projektu zapraszamy do kontaktu: Alina Boczoń, a.boczon@pfig.org.pl

Źródło: Informacja prasowa

Fot.tyt.: Facebook PPN-T

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.