HR-owcy z trójmiejskich firm porozmawiają o swoich wyzwaniach

11 Kwi

20 kwietnia w Gdyni po raz drugi odbędzie się Follow The Rabbit, spotkanie specjalistów, zarządzających i ekspertów branży HR, reprezentujących trójmiejskie firmy. Nie zabraknie też przedstawicieli środowisk, którzy dla HR-u mają duże znaczenie, jak organizacji wspierających rozwój sektora nowoczesnych usług dla biznesu czy lokalnych deweloperów biurowych. Organizatorzy zapowiadają udział ponad 160 osób.

Spotkanie
Pierwsza, ubiegłoroczna edycja Follow The Rabbit organizowana była przez firmę Thomson Reuters z okazji 10-lecia działalności firmy w Trójmieście. Spotkanie było na tyle owocne, że ideę postanowiono rozwinąć.

Na HR-owcach spoczywa dzisiaj olbrzymia odpowiedzialność, nie tylko za procesy rekrutacji, ale często także budowania relacji ze środowiskiem wewnętrznym i zewnętrznym czy też szeroki obszar employer brandingu. W obliczu wyzwań i coraz trudniejszego rynku z perspektywy pozyskiwania i utrzymywania pracowników warto dzielić się wiedzą, doświadczeniem i dobrymi praktykami, które mogą sprzyjać rozwojowi tak pojedynczych firm działających w regionie, jak i całego lokalnego rynku – komentuje Karolina Majowicz-Prager, Senior Communications Specialist w firmie Thomson Reuters, pomysłodawcy i współorganizatora wydarzenia Follow The Rabbit.

W tym roku w wydarzenie zaangażowane jest już znacznie większe grono trójmiejskich pracodawców, organizacji i firm. Wśród nich, oprócz Thomson Reuters, są m.in. ABSL (Association of Business Service Leaders), organizacja zrzeszająca firmy sektora nowoczesnych usług biznesowych w Polsce, firma Torus, deweloper kompleksu biznesowego Alchemia w Gdańsku, WNS, Kemira, Transcom, PwC i wiele innych.

Szerokie spojrzenie na HR
Agenda tegorocznej edycji spotkania jest bardzo różnorodna. Mowa będzie m.in. o wyzwaniach współczesnego HR, roli benefitów w kreowaniu oferty pracy, programach talentowych, jako sposobie na utrzymanie zaangażowania pracowników, legislacji, czy budowaniu zaangażowania zespołu. Swoje uczestnictwo w roli prelegentów potwierdzili przedstawiciele różnych firm i organizacji m.in. House of Skills, Employer Branding Institute, Sedlak & Sedlak, PwC czy wspomnianego już Torusa. Obecność dewelopera na tego typu wydarzeniu nie jest przypadkowa. Prestiżowa, wysokiej jakości powierzchnia biurowa staje się dzisiaj orężem w walce o pracownika, zwłaszcza młodego pokolenia.

Przy projektowaniu budynków uwzględnia się przede wszystkim potrzeby najemców, ale także ogólnie panujące na rynku trendy i zmiany społeczno-kulturowe, kładące obecnie silny nacisk na pracownika, jego oczekiwania i komfort pracy. Jakość budynku, jego lokalizacja, dostępne na miejscu usługi często stanowią w oczach pracowników dodatkowy atut przemawiający na korzyść konkretnego pracodawcy. Można więc powiedzieć, iż deweloperzy poniekąd wspierają procesy rekrutacyjne swoich najemców. Z takim zamysłem realizowana jest właśnie Alchemia – komentuje Marcin Piątkowski, dyrektor ds. komercjalizacji w firmie Torus.

Follow the Rabbit 2016

Alchemia jest doskonale skomunikowana, zapewnia możliwość bezpośredniego dojazdu różnymi środkami komunikacji miejskiej, posiada też pełną infrastrukturę dedykowaną rowerzystom. W ramach kompleksu powstało m.in. ogólnodostępne centrum rekreacyjno-sportowe z basenami, saunami, strefą fitness, halą sportową i strefą wspinaczki. W kolejnych etapach inwestycji szczególny nacisk kładziony będzie na rozbudowaną ofertę gastronomiczną, wszystko po to, by pracownik czuł się tam jeszcze lepiej.

Idea
Celem Follow The Rabbit jest przede wszystkim zbliżanie do siebie lokalnego środowiska HR, tworzenie płaszczyzny integracji dzielenia się wiedzą merytoryczną, a także pokazywaniem dobrych, sprawdzonych narzędzi i praktyk. Konferencja skupia przede wszystkim lokalne środowisko BPO/SSC, jednak jest otwarta także na inne branże, np. produkcyjną. W tegorocznej edycji konferencji udział ma wziąć ok. 160 osób.
Wydarzenie odbędzie się 20 kwietnia w Hotelu Nadmorskim w Gdyni w godzinach 8.30-15.30.

Fot.tyt.: Follow the Rabbit 2016.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.