Hacktoberfest 2018

12 Paź

Hacktoberfest 2018! Uczcijmy Open Source przy jedzeniu, piciu, wspólnej nauce i w świetnym towarzystwie w Hackerspace Trójmiasto ( Aleja Wojska Polskiego 41, Gdańsk).  Wstęp wolny ale wymagana jest rejestracja.

Program

11:30–12:30 Czym jest Open Source i jak zacząć z nim przygodę?
12:30–13:00 Wprowadzenie do GitHub dla początkujących i średniozaawansowanych 13:00-13:30 Przerwa
13:30–14:00 Zapisy na warsztaty
14:00–18:00 Warsztaty (osoby początkujące i nietechniczne będa miały do dyspozycji mentora, który pomoże rozwiązać problemy techniczne)
19:00–??:?? Część nieoficjalna (piwo w Pubie Spółdzielnia)

Czym jest Hacktoberfest?

Projektujesz grafikę, zajmujesz się tłumaczeniami, programujesz lub potrafisz interesująco pisać? A może zwyczajnie masz trochę wolnego czasu i dużą chęć działania? Możesz rozwijać się wykorzystując swoje talenty, odrobinę czasu i energii dla wspólnego dobra! Hacktoberfest to trwające okrągły miesiąc święto oprogramowania Open Source, podczas którego masz okazję stać się twórcą. Opiekunowie z Hackerspace pomogą każdemu z uczestników ulepszyć oprogramowanie Open Source. Dla osób ktore w trakcie trwania Hacktoberfest opublikują 5 poprawek (kodu, grafiki, materiałów tekstowych) na GitHub, sponsorzy przewidzieli festiwalowe koszulki i naklejki.

Pamiętaj, że Open Source to nie tylko oprogramowanie, ale przede wszystkim społeczność, która będzie Cię wspierać i wspólnie z Tobą rozwijać fascynujące projekty.

Z Open Source korzystamy na co dzień. Mozilla Firefox, Android, WordPress, VLC, czy choćby OpenOffice to nazwy, z którymi zetknął się prawie każdy z nas. Niewielu jednak wie, że nie są one dziełem potężnych firm, a luźnej społeczności pasjonatów. Społeczności, do której dołączyć może każdy. Nawet Ty!


Wytwarzanie oprogramowania to nie tylko zajęcie dla programistów. Projektanci grafiki, tłumacze, marketingowcy czy osoby, które potrafią pisać dokumentację także znajdą dla siebie zajęcie. Niezależnie od wykształcenia i doświadczenia, każda osoba z odrobiną wolnego czasu i chęcią działania może przyczynić się do ulepszenia produktów używanych przez miliony ludzi na całym świecie.

Dlaczego warto udzielać się w Open Source? Powodów jest wiele. Przede wszystkim jest to przynależność do społeczności. Jest to także sposób na zdobycie nowego doświadczenia i zwiększenie swoich kompetencji zawodowych. Dzięki specyfice Open Source możemy również potwierdzić swoje praktyczne doświadczenie przed potencjalnym pracodawcą.

Niektóre z projektów spełniają także ważny cel społeczny. Przykładami mogą być www.if-me.org/, pozwalający lepiej zrozumieć problemy związane ze zdrowiem umysłowym, czy Humanitarian OpenStreetMap, którego celem jest ulepszenie zarządzania kryzysowego dzięki oddolnym inicjatywom (używany między innymi podczas trzęsienia ziemi na Haiti, czy podczas konfliktów w Strefie Gazy). Więcej informacji o projektach społecznych (w języku angielskim) znajduje się na stronie Social Impact.

Organizatorem trójmiejskiego spotkania dla wszystkich, którzy chcą poznać Open Source jest Hackerspace Trójmiasto.

Rejestracja na wydarzenie: TUTAJ.

Partnerzy imprezy: Fundacja Code:Me i Pub Spółdzielnia.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.