Hackathon w Hevelianum

11 Paź

Jak sprawić, by odwiedzający i odwiedzające mieli wrażenie, że oferta Hevelianum jest stworzona specjalnie dla nich? Jak zwiększyć radość i ekscytację z odwiedzania tego miejsca? Weź udział w dwudniowym hackathonie i spróbuj swoich sił w tych wyzwaniach.

Tegoroczna Nagroda Nobla w dziedzinie fizyki trafiła do naukowców, którzy odkryli planetę okrążającą gwiazdę przypominającą Słońce. Podejmij wyzwanie Hackathonu, żeby stworzyć narzędzia do wizualizacji planet pozasłonecznych! Wsparciem mentorskim służyć będą między innymi Adam Piech – projektant aplikacji wykorzystujących dane satelitarne, oraz Maciej Kwapiński – konstruktor, projektant i programista systemów bezzałogowych.

Kiedy: 19-20 października 2019 (sobota – niedziela), g. 10.00-18.00
Gdzie: Hevelianum, ul. Gradowa 8, Gdańsk

Wydarzenie bezpłatne. Obowiązują zapisy.

⭐Oto nad czym będziemy pracować w trakcie hackathonu:

➡ Jak personalizować szeroką ofertę Hevelianum z uwzględnieniem zainteresowań, wieku, upodobań klientów i klientek, aby mieli oni poczucie, że otrzymują coś skrojonego na miarę? W jaki sposób to zaprezentować?

➡Jak zachęcić gości Hevelianum, aby dzielili się informacjami o sobie? Jak sprawić, że dzielenie się nimi będzie formą zabawy dającą poczucie, że mają wpływ na program instytucji?

➡ W jaki sposób na podstawie danych zwizualizować planety pozasłoneczne i sprawdzić czy może istnieć na nich życie?

♂♀Dla kogo: początkujących i doświadczonych programistów i programistek, projektantów i projektantek UX / UI, grafików i graficzek, analityków i analityczek danych, pracownic i pracowników instytucji kultury i wszystkich innych osób.

Będziecie mogły i mogli zgłaszać się w zespołach i indywidualnie. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Czego oczekują organizatorzy? Mockupów, działających prototypów lub aplikacji mobilnych, które oceni jury złożone z ekspertów i ekspertek. Wybrane rozwiązania lub ich element zamierzają rozwijać przy wsparciu mentorów i instytucji.

Zapewniają ☕ oraz wsparcie mentorów i mentorek.

Czekają na Was nagrody sesje mentorskie: biznesowe, technologiczne, z zakresu projektowania usług, zestawy Arduino kit oraz książk.

REGULAMIN

Partnerzy: Hevelianum, Blue Dot Solutions.

Wydarzenie odbywa się w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania / Europe Code Week

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.