Gryf Gospodarczy dla Biovico!

7 Cze

Firma Biovico z Pomorskiego Parku Naukowo Technologicznego Gdynia została nagrodzona statuetką Gryfa Gospodarczego w kategorii Innowacyjne Przedsiębiorstwo 2017. Nagrody wręczono 5 czerwca w Dworze Artusa w Gdańsku.

Statuetka „Gryfa Gospodarczego” jest jedną z najbardziej cenionych regionalnych nagród gospodarczych, przyznawaną wspólnie przez organizacje samorządu gospodarczego i władze województwa pomorskiego.

Kapituła Konkursu w szczególności doceniła skalę współpracy zespołu Biovico z zespołami badawczymi, zmierzającą do wprowadzania nowych produktów i usług na rynek. Głównym obszarem działania firmy Biovico jest opracowywanie rozwiązań w zakresie ortopedii i traumatologii. Dr inż. Krzysztof Lemke, Kierownik Działu Badawczo-Rozwojowego firmy Biovico: – Nasz flagowy produkt to kwas hialuronowy, którego jakością w bardzo krótkim okresie czasu przekonaliśmy lekarzy i pacjentów, zdobywając ponad 50% polskiego rynku, specjalizujemy się we wszystkim, co do tyczy ruchu ogółem mówiąc, specjalizujemy się w dziedzinie ortopedii i traumatologii, nagroda, którą otrzymaliśmy dotyczy wdrażanych przez Biovico innowacji, obecnie jesteśmy w trakcie realizacji kilku projektów, które docelowo przyniosą innowacyjne produkty. Wśród nich biomateriał do zastosowania, jako skuteczne wypełnienia kostne i wspomagające regenerację tkanki kostnej. Otrzymana nagroda to dla nas wyjątkowe wyróżnienie, cieszy nas szczególnie zdobyty tytuł w kategorii innowacji, które idealnie wpisują się w prowadzone przez nas projekty.

Laureaci konkursu o Nagrodę Pomorską Gryf Gospodarczy 2017:
Mikroprzedsiębiorstwo: FLEK Import-Export – Gdynia
Małe przedsiębiorstwo: VIVADENTAL Sp. z o.o. – Gdańsk
Średnie przedsiębiorstwo: FENIKS Sp. z o.o. – Skarszewy
Duże przedsiębiorstwo: FLEX POLAND Sp. z o.o. – Tczew
Gryf Odpowiedzialności Społecznej 2017: POLDANOR S.A. – Przechlewo
Gryf Innowacyjne Przedsiębiorstwo 2017: BIOVICO Sp. z o.o. – Gdynia
Gryf Medialny 2017: FLEK Import-Export – Gdynia

W tym roku przyznano także statuetkę specjalną za całokształt działalności. Otrzymała ją spółka miejska Gdyńskie Inwestycje komunalne sp. z o.o.

Źródło: Informacja prasowa.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.