Go Creative. Biznes na Start – kończymy projekt, kreatywne firmy zaczynają

9 Gru

Projektanci trumien i nagrobków, freerunerzy, projektantki ekologicznych ubrań dla dzieci, architekt, designerka wnętrz – co ich łączy? To uczestnicy projektu Gdańskiego Startera – Go Creative! Była to jedenasta edycja tego projektu (pierwsza dla branż kreatywnych) organizowanego przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości Starter dzięki wsparciu finansowym Miasta Gdańsk oraz Sponsora: Grupy Energa.

Zapewnia on wsparcie dla osób planujących założenie działalności gospodarczej na terenie Gdańska. Projekt propaguje przedsiębiorczość i zapewnia pomoc w pokonaniu barier utrudniających rozpoczęcie działalności. Przy wsparciu szkoleniowców i mentorów powstały 22 pomysły na biznes kreatywny. O kilku z nich już mogliście usłyszeć:

Firma Aeon Form tworząca w obszarze projektowania funeralnego od założenia działalności w lipcu zdążyła już zaznaczyć swoją obecność w mediach oraz zwyciężyć polską edycje Międzynarodowego Konkursu: Creative Business Cup. Ich realizacje odzwierciedlają i utrwalają emocje, a jednocześnie – dzięki swej symbolice i czystości formy – skłaniają do refleksji. Możliwość wykonania specjalnych, indywidualnych zamówień pozwala również przetrwać pasjom, historiom życia i osobowościom chowanych bliskich. Robert Kowalczyk, Aleksander Bielawski oraz Dominik Sędzicki dostali się do półfinałów międzynarodowego konkursu dla branż kreatywnych Creative Business Cup gdzie reprezentowali Polskę. Bycie jedną z 16 najlepszych firm branży kreatywnej na świecie to ogromne osiągnięcie młodej firmy.

Twórczynie marki Lulu and The Pug – właśnie otworzyły sklep internetowy, w którym można nabyć odzież dziecięcą stworzoną przez pełne pomysłów uczestniczki projektu, które od zawsze inspirował skandynawski styl: nie tylko ubierania się, ale i wychowywania dzieci w zgodzie z naturą i ich nieskrępowaną ciekawością świat. Szyją w Gdańsku. Agnieszka Kaim i Agnieszka Sokołowska tworzą krótkie serie wyjątkowych ubranek, które odpowiadają na potrzeby zarówno mam, jak i ojców. To właśnie dzięki ich sugestiom wszystkie rzeczy są łatwe w zakładaniu. Miękka bawełna i elastyczne ściągacze pozwolą wygodnie i szybko ubrać dziecko.

Jeśli zastanawiacie się co działo się przez 10 miesięcy trwania projektu – a działo się dużo – zobaczcie to na filmie:

Źródło: informacja prasowa.

Na zdjęciu zwycięzcy GoCreative – firma Aeon Form (fot.Piotr Połczański)

 

One Reply to “Go Creative. Biznes na Start – kończymy projekt, kreatywne firmy zaczynają”

  1. Pingback: Go Creative. Speed Date. | my3miasto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.