Gdynia w programie „Rekomendowany Pracodawca”

28 Sie

Gdynia, jako pierwsze miasto w Polsce, dołączyła do programu „Rekomendowany Pracodawca”. To dobra wiadomość dla przedsiębiorców, którzy dbają o wysokie standardy zatrudnienia i istotne wsparcie w poszukiwaniu wykwalifikowanych pracowników.

Obserwujemy nie tylko rynek pracy ale także zachodzące przemiany społeczne. Wiemy, że pracownicy – szczególnie Ci z najmłodszego pokolenia – zwracają uwagę już nie tylko na wysokość proponowanego im wynagrodzenia czy też ścieżkę kariery, która wiąże się z danym stanowiskiem ale oczekują dobrych warunków zatrudnienia rozumianych bardzo szeroko. Chcemy aby mieli jasność gdzie takie warunki znajdą. Zaś firmom pragniemy pomagać w wyrabianiu doskonałych marek – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni. I dodaje: – Program „Rekomendowany Pracodawca” propaguje dbałość o dobre praktyki pracodawców we współpracy z miastem, które zajęło się organizacją punktu konsultacyjnego, warsztatów i wielu innych aktywności mających pomóc pracodawcom w poszukiwaniu wykwalifikowanych pracowników.

Program „Rekomendowany Pracodawca” wymyślony został przez twórców aplikacji rekrutacyjnej Jobsquare i działa pod patronatem największych organizacji pracodawców – Krajowej Izby Gospodarczej, Polskiej Rady Biznesu oraz Pracodawców RP. Powstał z myślą przede wszystkim o małych i średnich firmach, które oferują wysoki standard pracy lecz nie zawsze mają możliwości dotarcia ze swoją ofertą do wykwalifikowanych pracowników.

Tytuł „Rekomendowanego Pracodawcy” może otrzymać firma, która spełnia określone kryteria standardów pracy w takich obszarach, jak płace, czas pracy, normy i warunki zatrudnienia oraz możliwości rozwoju. Spełnienie wyznaczonych kryteriów oznacza uzyskanie tytułu „Rekomendowanego Pracodawcy” lub tytuł „Złotego Rekomendowanego Pracodawcy – tłumaczy Marcin Fiedziukiewicz, pomysłodawca programu.

Warto wspomnieć, że do programu zgłosiło się już kilkaset firm z całego kraju, ale to Gdynia jest pierwszym oficjalnym miastem partnerskim projektu.

Udział w programie „Rekomendowany Pracodawca” jest bezpłatny. Szczegółowe kryteria oraz ankieta rekomendacyjna znajdują się na stronie: www.rekomendowanypracodawca.pl.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.