W Gdyni o „Małym ZUS” i podatku PIT

3 Gru

Bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców poświęcone małej działalności gospodarczej i zmianom w podatku dochodowym od osób fizycznych organizuje 9 grudnia 2019 r. Inspektorat ZUS w Gdyni wraz Krajową Administracją Skarbową.

Od 1 stycznia 2019 r. właściciele małych firm mogą opłacać niższe składki na ubezpieczenia społeczne. Składki obliczają od kwoty ustalonej proporcjonalnie do przychodu.

W trakcie szkolenia omówione zostaną między innymi warunki, jakie musi spełnić przedsiębiorąca, aby skorzystać z „Małego ZUS”.  Organizatorzy wyjaśnią również  jak ustalić limit osiągniętego przychodu oraz najniższą podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne, a także jak wygląda zgłoszenie i składanie dokumentów rozliczeniowych. Wskażą także obowiązki i konsekwencje związane z korzystaniem z „Małego ZUS-u”

Natomiast przedstawiciele Krajowej Administracji Skarbowej przybliżą zmiany w podatku dochodowym od osób fizycznych w roku 2019 i 2020.

Szkolenie rozpocznie się o godzinie 09.00 i potrwa około 2 godzin.

Zgłoszenia uczestnictwa przyjmowane są mailowo pod adresem: magdalena.jaworska02@zus.pl lub telefonicznie pod numerem: 58 666 47 71.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.