Gdańszczanie laureatami hackathonu Hack Heroes

9 Gru

Młodzi programiści z LO nr V w Gdańsku zostali laureatami głównej nagrody w wysokości 3000 zł w hackathonie Hack Heroes. To pierwszy ogólnopolski międzyszkolny konkurs programistyczny skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Pierwszy hackathon Hack Heroes został zorganizowany przez Fundację Media 3.0 w partnerstwie z SAP SE w ramach tegorocznego Tygodnia Kodowania, czyli międzynarodowej inicjatywy, promującej uczenie się programowania od przedszkola aż po wiek senioralny. Uczniowie przez 7 dni przygotowywali swoje programistyczne projekty. Tematem przewodnim konkursu było smart city, czyli rozwiązania dla e-miasta, które mają sprawić, że jego mieszkańcom będzie żyło się jeszcze lepiej.

a3

W konkursie wzięło udział aż 67 zespołów ze szkół z całej Polski. Ostatecznie decyzją jury zwyciężyła aplikacja „Ściana płaczu”, stworzona przez młodych programistów, Macieja Mionskowskiego i Marka Kochanowskiego z V LO w Gdańsku. – To aplikacja, której zadaniem jest optymalizacja i pomoc w wyszukiwaniu świadczeń medycznych, bazująca na danych udostępnianych przez NFZ – mówi Maciej Mionskowski ze zwycięskiej drużyny. Aplikacja oparta na danych publicznych w przystępny sposób prezentuje dane dotyczące kolejek oraz terminów przyjęć w szpitalach, przychodniach i poradniach zdrowotnych.

ap2
 Pierwsza nagroda przyznana ostała za czytelną próbę rozwiązania realnego problemu związanego z długim oczekiwaniem na przyjęcia w służbie zdrowia oraz wykorzystanie zaawansowanych i nowoczesnych technologii programistycznych, w tym wykorzystanie danych publicznych – mówi Łukasz Żyła, prezes Fundacji Media 3.0 i członek jury oceniającego projekty.

Już od początku przyszłego roku Fundacja Media 3.0 zaprasza szkoły do kolejnego ciekawego przedsięwzięcia dla młodych programistów. W 50 szkołach na terenie całej Polski uruchomione zostaną kluby programistyczne Lab 3.0. Więcej informacji o rekrutacji można znaleźć na stronie rekrutacja.apki.org/.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.