Gdański ZUS zaprasza na dwa szkolenia

31 Sty

W najbliższym czasie gdańskie placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych organizują dwa bezpłatne szkolenia dla pracodawców.

Pierwsze szkolenie organizuje 7 lutego Inspektorat Gdańsk Śródmieście.Jego tematem będą zasady kompletowania dokumentów w ZUS za osoby, które zamierzają przejść na świadczenia emerytalno-rentowe. W programie między innymi omówienie dokumentów wymaganych do wniosków emerytalno-rentowych i zasad kompletownia, a także wskazanie podmiotów uprawnionych do złożenia takiego wniosku.

Szkolenie, które odbędzie się w siedzibie Inspektoratu przy ul. Chlebnickiej 3/8, rozpocznie się o godzinie 9.00.

Zgłoszenia uczestnictwa przyjmowane są mailowo pod adresem: aleksandra.mlodak@zus.pl.

Na drugie ze szkoleń zaprasza 8 lutego na ul. Chmielną 27/33 Oddział ZUS w Gdańsku. W trakcie szkolenia organizatorzy wyjaśnią na czym polega projekt e-akta, jak zmienia się okres przechowywania akt pracowniczych i wskaże również zmiany, które zostaną wprowadzone w Programie Płatnik i e-Płatnik oraz na profilu płatnika składek na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS) oraz jakie są zmiany w bieżąco składanych dokumentach.

Ponadto na szkoleniu przybliżona zostanie problematyka kontroli zwolnień lekarskich od pracy w zakresie prawidłowości orzekania i prawidłowości ich wykorzystywania.
Szkolenie rozpocznie się o godzinie 09.00 i potrwa około 4 godzin.

Zgłoszenia uczestnictwa przyjmowane są mailowo pod adresem: katarzyna.bucholc@zus.pl lub telefonicznie pod numerem: 58 30 78 212.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.