Gdańsk wspiera młodych przedsiębiorców

30 Maj

Darmowe szkolenia i warsztaty są możliwością dla osób, które dbają o swój rozwój oraz chcą podnosić kompetencje zawodowe. W powszechnej opinii istnieje przekonanie, że dodatkowy rozwój zawodowy, jak i osobisty często wiąże się z kosztami, które należy ponieść. Jednak jest wiele bezpłatnych możliwości, które oferują lokalne instytucje. Mieszkańcy Trójmiasta mogą brać udział w darmowych szkoleniach i warsztatach, na które zapraszają m.in. Akcelerator biznesu Business Link Trójmiasto, Inkubator Starter oraz Gdański Park Naukowo-Technologiczny. Zatem jakie są możliwości i warunki, które należy spełnić, aby się na nie dostać?

Oferta darmowych szkoleń i warsztatów kierowana jest do przedsiębiorców, którzy posiadają własną firmę, bądź dla tych, którzy myślą o jej założeniu. Pozwalają na zdobycie dodatkowej wiedzy oraz poznanie interesujących osób, z którymi można podzielić się swoimi doświadczeniami.  – Szkolenia mają dla mnie wartość związaną zarówno ze sferą naukową, jak i tą kształtującą charakter. Uważam, że regularne uczestnictwo w takich spotkaniach pomaga wykształcić wiele pozytywnych cech charakteru – dyscyplinę, determinację, ale także pomaga rozwinąć się w obszarze umiejętności interpersonalnych. – mówi Maciej Biegajewski – twórca bloga kierunekpasja.pl, członek Koła Naukowego Public Relations UG.

Gdański Akcelerator Business Link Trójmiasto oferuje mieszkańcom Trójmiasta szeroki wachlarz możliwości. Jednym z cyklicznych wydarzeń są spotkania z cyklu ,,Business Training’’. Są to warsztatowe wydarzenia skierowane do przedsiębiorców, poruszające tematy z różnych dziedzin biznesu, na których profesjonaliści oraz praktycy przekazują specjalistyczną wiedzę dotyczącą określonego tematu.

Business Link Trójmiasto organizuje również prestiżowe wydarzenie ,,Business Mixer’’,  w trakcie którego uczestnicy mogą wysłuchać prelekcji Guru Biznesu, a także poznać młode firmy, które rywalizują ze sobą o tytuł Startup Miesiąca oraz nominację do tytułu Startup Roku. Business Link wspiera również studenckie inicjatywy takie jak spotkania Przedsiębiorczej Kobiety organizowane przez Studenckie Forum Business Centre Club Trójmiasto. –  Udział w szkoleniach organizowanych przez nasz akcelerator daje możliwość poszerzenia wiedzy z wielu dziedzin, zdobycia miękkich oraz twardych kompetencji i co najważniejsze poznanie wartościowych osób. Każde wydarzenie zakończone jest networkingiem, podczas którego uczestnicy zawierają nowe znajomości, które w późniejszym czasie mogą mieć wpływ na rozwój ich biznesu. – mówi Michał Nowak, manager Business Link Trójmiasto. Informacje na temat aktualnych szkoleń organizowanych w Business Link Trójmiasto można znaleźć na stronie internetowej, na facebooku oraz w newsletterze.

Szkolenia biznesowe oraz warsztaty kreatywne oferuje również Inkubator STARTER. Cyklicznym wydarzeniami są ,,Creative Morning’’, czyli przedpołudniowe spotkania z inspirującymi przedsiębiorcami oraz ,,Creative People/Creative Ideas’’. Spotkania prowadzą osoby posiadające wiedzę nie tylko teoretyczną, ale również przetestowaną w praktyce co czyni je zawsze dostosowanymi do sytuacji rynkowej. – Nasze szkolenia i spotkania edukacyjne obejmują zarówno rozwój kompetencji miękkich oraz wyposażenie uczestników w konkretne umiejętności biznesowe m.in. marketingowe – jak w przypadku warsztatów Google AdWords. – mówi Agnieszka Meller, manager Startup Acceleration. Informacje na temat najbliższych wydarzeń zamieszczane są na stronie internetowej oraz przesyłane za pośrednictwem newslettera.

Szeroko dostępne szkolenia dla społeczności lokalnej organizuje również Gdański Park Naukowo–Technologiczny. Do cyklicznych wydarzeń należą spotkania ,,Poprawnie z prawem’’, których celem jest popularyzacja wiedzy prawnej, ,,Akademia Menadżera’’ – projekt w ramach którego odbywają się szkolenia i doradztwo HR oraz Bezpłatne Business Coachingi – skierowane do osób, które chcą zdobyć motywację do nowych wyzwań, pracować efektywnie, zarządzać sprawnie zespołem lub znaleźć rozwiązania problemów. – W GPN-T cyklicznie odbywają się również spotkania branżowe, wspierane przez tę instytucję, takie jak: 3camp, PHP 3city lub Java –spotkania dla programistów. – dodaje Izabela Grajek,  Z–ca dyrektora GPN-T ds. komunikacji i PR. Informacje o wszystkich spotkaniach i szkoleniach organizowanych w GPN-T można znaleźć na stronie internetowej, facebooku oraz w newsletterze.

Na wszystkie szkolenia należy zapisać się z wyprzedzeniem, ponieważ obowiązują limity miejsc. W zależności od przestrzeni, bądź decyzji prelegenta liczba miejsc mieści się w granicy, od kilkunastu do kilkuset osób. Istotne znaczenie ma również charakter szkoleń. Warsztaty zazwyczaj organizowane są w małych grupach, aby każdy z uczestników mógł wziąć w nich aktywny udział, natomiast wykłady skierowane są do szerszego grona słuchaczy. We wspomnianych instytucjach zapisy odbywają się poprzez portal www.evenea.pl, do którego link znajduje się przy informacji o wydarzeniu.

Fot.tyt. We Love Photo

Źródło: informacja prasowa

One Reply to “Gdańsk wspiera młodych przedsiębiorców”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.