Gdańsk obiera Kurs na HR

8 Cze

Jak zmienia się rynek pracy, czego oczekuje dzisiaj pracownik i jak budować markę pracodawcy? To niektóre z zagadnień, które poruszone zostaną podczas Kursu na HR, eksperckiej debaty środowisk biznesu, nauki i władz samorządowych. Wydarzenie odbędzie się 16 czerwca w Gdańsku, w Sztuce Wyboru, a jego organizatorem jest Grupa Progres, jedna z największych w kraju, polskich firm z branży usług HR.

 Rynek pracy jest dzisiaj niezwykle dynamiczny, a przed wszystkimi jego uczestnikami, zwłaszcza pracodawcami, stoi wiele wyzwań. Dlatego tak ważna jest integracja lokalnych środowisk i wzajemna wymiana doświadczeń, które pozwolą lepiej rozumieć i efektywniej reagować na potrzeby współczesnej gospodarki. Organizowane przez nas spotkanie ma być płaszczyzną żywej dyskusji, inspiracji, dzielenia się dobrymi praktykami, a także zwrócenia uwagi na problemy. Chcemy dać pozytywny impuls do dalszego rozwoju rynku – mówi Cezary Maciołek, Wiceprezes Grupy Progres, będącej organizatorem wydarzenia.

Kursu na HR to cyklicznie wydarzenie odbywające się kilka razy w roku w różnych częściach kraju. Na najbliższym spotkaniu w Gdańsku przedstawiciele lokalnych władz, pracodawców, a także eksperci rozmawiać będą o problematyce pomorskiego rynku pracy. Podczas krótkich prelekcji odniosą się do realiów i perspektyw jego rozwoju, jak również podniesienia jakości kształcenia przy wsparciu środowiska biznesowego. Będzie też mowa o budowaniu zaangażowania pracowników w sektorze produkcyjnym oraz employer brandingu w branży usług dla biznesu. Ostatnim punktem programu będzie debata o największych wyzwaniach współczesnego rynku pracy. Spotkanie będzie okazją do wypracowania prostych, ale jednocześnie efektywnych rozwiązań dopasowanych do potrzeb regionu i możliwych do zastosowania od zaraz. Stworzy również pole wzajemnej integracji środowiska, poszerzenia wiedzy i pozyskania wartościowych kontaktów. W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego oraz Urzędu Miasta Gdańsk.

Organizator Kursu na HR, Grupa Progres, to firma z polskim kapitałem od kilkunastu lat działająca w branży usług HR. Firma posiada obecnie 19 oddziałów w całym kraju i jest największym podmiotem branży HR w województwie pomorskim. Jest też członkiem i jednym ze współzałożycieli Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia (SAZ), organizacji zajmującej się budowaniem dobrego wizerunku branży HR oraz kreowaniem właściwego kierunku jej rozwoju.

Kiedy?  16 czerwca 2016, g. 9.00
Gdzie? Gdańsk–Wrzeszcz, Sztuka Wyboru, ul. Słowackiego 19

AGENDA
– Powitanie
– Realia i perspektywy lokalnego rynku pracy
– Jak osiągnąć wyższą jakość kształcenia przy wsparciu pracodawców?
– Budowanie zaangażowania pracowników produkcyjnych poprzez ciągłe doskonalenie
– Employer Branding dla pracodawcy– jak budować silną markę?
– Wewnętrzny employer branding. JeppArt!
– Debata (część I)
Główne trendy na rynku pracy. Wpływ sytuacji społeczno–politycznej w Polsce.
Nowe wymagania pracodawców, oczekiwania pracobiorców oraz realia rynkowe.
Jak kształcić dla nowej gospodarki? Współpraca między biznesem a nauką.
Pytania od uczestników
– Debata (część II)
Czynniki zmiany na rynku pracy – migracje, nowe technologie, automatyzacja, digitalizacja.
Era pracownika. Konieczność zmiany strategii rekrutacyjnych i polityki wynagrodzeń.
Deficytowe specjalności w Polsce i na świecie 2016-2020r.
Pracownik przyszłości: kompetencje miękkie, multispecjalizacja, adaptacja.
Pytania od uczestników

Więcej informacji oraz oraz formularz rejestracyjny na www.kursnahr.pl/
Wstęp wolny ale ilość miejsc ograniczona.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.