Gdańsk ambasadorem „kreaTYwnych”!

15 Mar

17 marca o godz. 18:30 w gdańskiej Kreatywnej Café odbędzie się spotkanie osób związanych z kreatywnością, organizowane przez grupę projektową „kreaTYwny”.

Jego idealne CV jest już u pracodawcy. Znajduje się na rozmowie kwalifikacyjnej i zaraz może zostać pracownikiem firmy Amazon. Wszystkie karty przetargowe znajdują się po jego stronie. Jest jak samolot, który wyciągnął już podwozie do lądowania. I nagle pojawia się pytanie: „Jak rozwiązywałbyś problemy, gdybyś pochodził z Marsa?”. Jego ocena pracodawcy waha się między: oryginalny, Zagadka została jednak postawiona, a on ma za zadanie je rozwiązać. Przyszłość, życie, kariera stoją przed nim otworem, jeśli odpowiesz w wystarczająco twórczy sposób na to pytanie. Kruczek w tym, że bez ćwiczenia kreatywności, z wiekiem stajemy się coraz bardziej schematyczni i szablonowi. System nas wchłania, a ramy ograniczają. Nie wychodzimy poza linię, przed szereg. Co zrobić, by przejść taką rozmowę kwalifikacyjną i zacząć myśleć niekonwencjonalnie? – pytają organizatorzy projektu?

Otwarty umysł i chęć nauki – te dwie cechy cechują twórczych ludzi. Właśnie w Gdańsku, grupa projektowa – „kreaTYwny” – w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii” organizuje spotkanie, na którym pokaże jak ćwiczyć swoją twórczość, a także porozmawia na ten temat ze specjalistami. Od ćwiczeń, po ambient marketing. Warto pamiętać, że jedno spotkanie kreatywności nie wykształci. To wydarzenie, które ma na celu zainspirować do większego zaangażowania się w rozwój swojego mózgu.

– Czym są „Zwolnieni z teorii”? Otóż jest to pozaszkolna olimpiada w ramach której organizuje się projekt społeczny mający rozwiązać na celu konkretny problem. Kto jest organizatorem tego przedsięwzięcia? Jest to czteroosobowa grupa, składająca się z uczniów V i III LO w Gdańsku mówi Dariusz Ghaemi z grupy „kreaTYwni”.

 Pierwsze warsztaty przeszli już gdańscy gimnazjaliści. Uśmiechy, zabawa i ciekawość – tym najbardziej cechowały się godziny ćwiczeń. Uczniowie pisali, dlaczego nie mają pracy domowej, czy najbardziej wybujałe zastosowania cegły. Układali mosty z gazet między krzesłami i grali w „Czarne historie”. Licealiści zrobili dobre wrażenie na młodszych kolegach i zdecydowanie zachęcili do udziału w takich olimpiadach.
Ruszył już konkurs, w którym do wygrania są nagrody ufundowane przez naszych sponsorów. Są nimi takie marki jak Trefl, Let Me Out Gdańsk, czy Professor Why. Do wykonania jest praca na temat: „Przedstaw się kreaTYwnie”. Jury czeka na najciekawsze i najbardziej twórcze formy i interpretacje tematu. Nagrody zostaną rozdane właśnie 17 marca na naszym spotkaniu dodaje Dariusz Ghaemi.

Reasumując, „kreaTYwny” to grupa młodych i ambitnych osób, które poprzez ten projekt chcą rozbudzić także swoją, uśpioną przez szkołę kreatywność. Uśmiech i zabawa to dwa hasła które są motywami przewodnimi projektu. Bo w końcu jak pisał Glenn Domann: „Zabawa jest nauką, nauka zabawą. Im więcej zabawy, tym więcej nauki”.

Portal my3miasto.pl wspiera projekt patronatem medialnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.