Garażowa impra

30 Sty

Gdański Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER skończył rok. Z tej okazji w jego siedzibie urządzono huczne urodziny, uzupełnione całonocną garażową imprezą i podsumowaniem pierwszych 365 dni życia Inkubatora.

Urodziny STARTERA specjalną prezentacją zainaugurowały jego szefowa, Małgorzata Jasnoch wraz z Agnieszką Meller. Przedstawicielki Inkubatora przypomniały najciekawsze wydarzenia, które odbyły się w minionym roku.

Prezes Zarządu Małgorzata Jasnoch - fot. Michał Skotarczak
Prezes Zarządu Małgorzata Jasnoch – fot. Michał Skotarczak

Mimo, że STARTER istnieje dopiero od roku, zarówno grono jego przyjaciół (w tym portalu my3miasto.pl) jak i portfolio podejmowanych aktywności nieustannie się powiększa. W ubiegłym roku na terenie STARTERA odbyło się ponad 120 wydarzeń o różnej tematyce, skierowanych do różnych grup odbiorców.

Comiesięczne spotkania Creative Morning czy Creative People/Creative Ideas na stałe zagościły w kalendarzu trójmiejskich spotkań biznesowych. STARTER jak magnes przyciągnął również wielu interesujących prelegentów z różnych branż takich jak Natalia Hatalska czy Michał Sadowski z Brand 24.

Kolejnym równie ważnym sukcesem roku 2012 było zagwarantowanie innowacyjnym firmom miejsca do wzrostu i rozwoju. Przestrzeń przeznaczona dla nowoczesnych firm została całkowicie zajęta, a wiele zainteresowanych czeka w kolejce na wolne miejsce.
Podczas urodzinowego powitania odbyła się również prezentacja kreatywnych video-życzeń nagranych przez przyjaciół oraz mieszkańców Inkubatora. Kolejną niespodzianką dla zaproszonych gości był premierowy pokaz filmu, gdzie na pytanie „Gdyby STARTER był…postacią, zwierzęciem lub przedmiotem, to byłby…” odpowiadały znane w świecie biznesu osoby.

Niektórzy uważali, że inkubator kojarzy im się z krecikiem czy kostką Rubika… lub jest dla inkubowanych firm ojcem niczym Darth Vader. „Gdyby STARTER był przedmiotem, byłby paralotnią… bo kojarzy mi się to z realizowaniem marzeń”– powiedział Piotr Zaniewicz z Gameboxed.
Pomiędzy pokazem filmów, o STARTERZE i jego zaletach wypowiadali się mieszkańcy Inkubatora – Horde Technology oraz współpracujący przyjaciele- Andrzej Banach Consulting.
Następnie wszyscy goście zostali zaproszeni na wspólne świętowanie w zorganizowanej w garażu budynku, imprezie From Garage To The Top!

fot. Michał Skotarczak
fot. Michał Skotarczak

Motywem przewodnim imprezy był klimat lat 70., kiedy Apple i wiele innych firm rozpoczynało technologiczną erę podboju świata. Specjalnie na tę okazję w podziemnym garażu zaparkowały retro samochody, konsole do gier z lat 80., flippery oraz Mindball.

Przestrzeń podzielono pomiędzy parkiet, bar i strefę chillout’u. Na gości czekały konkursy gier (Mario Bros, PacMan lub Contra) oraz retro kącik fotograficzny gdzie goście mogli sfotografować się w stylizowanych na lata siedemdziesiąte przebraniach.

Uczestników do tańca porwało trzech DJ a atrakcją wieczoru okazało się Silent Disco, gdzie na trzech kanałach grano różne przeboje.

Goście nie kryli zadowolenia: „Urodzinowa impreza w STARTERZE przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Przede wszystkim zabawki nerdów: Mario, flippery, mój ukochany C64, MindGame, Amiga, Time 2048 (jeden z moich pierwszych komputerów!). Udało mi się nawet napisać program w BASICu czym zaszokowałem panów z muzeum techniki którzy dostarczali sprzęt. Trzeba przyznać, że tak dobrze przygotowanej imprezy dawno nie widziałem. Wszystko dopięte, super towarzystwo, fajna muza (Silent Disco!)” – mówi Piotr Duszyński, CEO, DeSmart.

Tego wieczoru w STARTERZE świętowało około 350 osób, DJ’e zagrali ponad 564 utwory, a na archaicznym sprzęcie zagrało ponad 250 fanów starych gier.

Galeria zdjęć wydarzenia:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.405920616157031.95160.105145932901169&type=3

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.