Finał Marathon24 już w sobotę w Gdyni. Światowa czołówka programistów zmierzy się w 24-godzinnej walce o nagrodę główną

27 Lis

Programiści z całego świata przybędą do Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia, aby zmierzyć się w finale międzynarodowego zespołowego konkursu programistycznego. W zmaganiach weźmie udział aż 30 drużyn z 8 krajów, które będą rywalizować przez 24 godziny non-stop.

Drugi etap „Asseco Programming Marathon24 Gdynia 2014. Powered by CodiLime” zostanie rozegrany w najbliższą sobotę, 29 listopada 2014 r., w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia. Zawodnicy rozpoczną emocjonującą 24-godzinną rywalizację, w której pula nagród to 30 000 zł w gotówce.

W Wielkim Finale udział weźmie 30 trzyosobowych drużyn, które w ciągu 24 godzin będą rozwiązywać trzy wyjątkowo trudne zadania. Każde z nich będzie wymagało od zawodników opracowania skutecznej taktyki, wdrożenia jej za pomocą programu oraz obserwacji poczynań przeciwników i wprowadzania odpowiednich modyfikacji do strategii. Wśród finalistów znajdą się informatycy nie tylko z Polski, ale także z siedmiu innych krajów, w tym z Rosji, Białorusi, Ukrainy, Czech, Austrii, Włoch czy Serbii. Są to zarówno licealiści, studenci, pracownicy naukowi, jak również zawodowi programiści. Na trzy najlepsze zespoły czekają nagrody pieniężne.

Wojciech Szczurek, Prezydent Miasta Gdyni mówi: – Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia to miejsce, do którego przybywają najlepsi programiści z całego świata. Jednym z dowodów na to jest międzynarodowy konkurs programistyczny Marathon24, który organizujemy z myślą o przyszłości rozwoju nauki i biznesu w naszym mieście.

Katarzyna Mączkowiak, Dyrektor Projektu, powiedziała dzisiaj: – 24 godziny, w trakcie których odbędzie się Wielki Finał, będą dla zawodników nie lada wyzwaniem. Programiści będą musieli stawić czoła nie tylko trudnościom związanym z samymi zadaniami czy strategią przeciwników, ale także własnemu zmęczeniu. Wierzę, że dzięki wysokiemu poziomowi reprezentowanemu przez wszystkich finalistów, konkurencja będzie niezwykle ciekawa, a wygrana da zwycięzcom tym większą satysfakcję.  Wyniki zmagań drużyn będzie można na bieżąco śledzić na stronie www.marathon24.com.

„Asseco Programming Marathon24 Gdynia. Powered by CodiLime” jest jednym z największych i najbardziej prestiżowych zespołowych konkursów programistycznych w Europie, zrzeszającym najlepszych programistów z całego świata. Otwarta formuła konkursu pozwala uczestnikom na udział niezależnie od wieku, wykształcenia czy doświadczenia zawodowego. Zawody składają się z dwóch etapów. W kwalifikacjach online wszystkie zarejestrowane drużyny walczą o miejsce w finałowej trzydziestce. Wielki Finał trwa nieprzerwanie przez 24 godziny i przeprowadzany jest w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia (edycje 2013 i 2014). Marathon24 jest organizowany co roku przez CodiLime, Asseco Poland i miasto Gdynia i jest wspierany przez prestiżowe firmy i instytucje takie jak PKO Bank Polski (największy bank w Europie Środkowej), Bank Zachodni WBK, polskie Ministerstwo Gospodarki, polskie Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Uniwersytet Warszawski i Polską Akademię Nauk. Edycja 2014 zgromadziła ponad 1600 czołowych programistów z 49 krajów na pięciu kontynentach.

 Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.