Finał AppCamp!

25 Cze

Czy odkrywanie nowych technologii, spędzanie weekendów na warsztatach związanych z Oculus Rift może być świetną przygodą? Oczywiście! Udowodnili to trójmiejscy studenci, biorący udział w trzeciej edycji kilku miesięcznych warsztatów AppCamp zorganizowanych przez firmę Kainos Software, które jako pierwsze w Polsce skupiły się na tworzeniu aplikacji pod Oculusa.

Po kilku miesiącach warsztatów przyszedł czas na wielki finał AppCamp, na którym pojawiło się pięć finałowych aplikacji. Pomysły były bardzo innowacyjne i pobudzały wyobraźnię użytkowników, którzy dzięki swoim głosom mogli wybrać, ich zdaniem najlepszą, aplikację pod kątem mechaniki, pomysłu oraz grafiki.

Główne wyróżnienie przypadło Michałowi Łobaczowi (programista) oraz Damianowi Karczewskiemu (grafik), którzy pracowali przy tej samej aplikacji – Drunk Driver, czyli symulatora jazdy samochodem pod wpływem alkoholu. Zwycięzcy rozstawili się z własnoręcznie przygotowanym szkieletem auta, fotelem samochodowym oraz kierownicą do gry. Dało to duży realizm oraz wielką radość osobom, które testowały aplikację.

fot. Mateusz Paszkiewicz
fot. Mateusz Paszkiewicz

Nie obyło się również bez konkretnych nagród dla AppCamperów, których łączna suma wyniosła 20 tys. złotych.

Nagrody dla finalistów:

Damian Karczewski otrzymał licencję Unity Pro 5.
Michał Łobacz otrzymał projektor BenQ TW523

Graficy (Radosław Pluskota, Magda Gębska, Ewa Jóźwiak) otrzymali SpaceMouse 3D PRO, a pozostali programiści (Radosław Dobrzeniecki, Dorota Ossowicka, Marta Porzeżyńska), którzy przeszli do finału, wygrali myszki gamerskie Mad Catz RAT.

Dodatkowo wszyscy programiści, którzy zaprezentowali swoje aplikacje podczas finału otrzymują na własność Oculus Rifta.

fot. Mateusz Paszkiewicz
fot. Mateusz Paszkiewicz

Był to niesamowity wieczór, który pokazał wszystkim zebranym jak duży potencjał drzemie w trójmiejskich studentach i ile można osiągnąć w tak krótkim czasie zaczynając od podstaw. Dodatkowo atmosferę budował przepiękny widok na Gdańsk z Olivia Sky Club.

Dzięki takim inicjatywom, młodzi ludzie mogą poszerzać swoje horyzonty, wychodzić ze strefy komfortu i rozwijać się. Zdecydowanie jest to pozytywna aktywność, która pozwala im na zdobywania doświadczeń przy współpracy z firmami i stawiania pierwszych kroków w branży IT.

                                       >>ZOBACZ TAKŻE: AppCamp – Wielki finał<<

Fot.tyt. M. Paszkiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.