Festiwal ScienceCom w ramach weekendu za pół ceny!

19 Lis

Uważasz jakąś dziedzinę nauki za fascynującą, ale kiedy o niej opowiadasz ludzie patrzą na ciebie dziwnie? A może prowadzisz projekt naukowy, ale nie potrafisz przekonać partnerów, że jest ważny? Lub wręcz przeciwnie – zajmujesz się biznesem lub przemysłem, poszukujesz ciekawych i nowatorskich rozwiązań, ale wszelkiego rodzaju komunikacja ze środowiskami naukowymi to ciągnące się godzinami nudne spotkania, z których nic nie wynika? Mamy przeczucie, że ScienceCom pomoże ci rozwiązać twój problem.

Na całym świecie dziedzina, jaką jest Science Communication, czyli komunikowanie nauki, została nie tylko doceniona, ale wręcz uznana za niezbędną dla współczesnej ekonomii. Jej zadanie jest proste – ma sprawić, że ludzie zaczną naprawdę rozumieć, co dzieje się w zaciszu laboratoriów i gabinetów naukowców i jaką wagę mają ich prace. Jej efekty nie dotyczą pompowania ego naukowców, a są znacznie bardziej praktyczne. Większe zrozumienie nauki sprawia, że łatwiej jest pozyskać granty, skomercjalizować projekt, a także przynosi znaczne korzyści społeczne. Naukowcy na całym świecie uczą się komunikacji, by móc sprawnie i w przyjazny sposób opowiadać o tym, co ważne.

W Polsce Science Communication wciąż niestety raczkuje. Nasz festiwal ScienceCom to zmieni. Dlaczego zatem uznaliśmy, że będzie to jednocześnie festiwal kół naukowych? Bo to tam wykuwają się przyszłe kadry zespołów naukowych, tam powstają pierwsze naukowe projekty, tam też po raz pierwszy pojawia się problem niezrozumienia przez inne branże. Podczas pierwszej edycji ScienceCom sprawdzimy, z jakim poziomem komunikacji nauki mamy do czynienia. Członkowie zaproszonych kół naukowych będą opowiadali o sobie i swoich projektach na wiele sposobów. Będą musieli zainteresować swoją dziedziną publiczność Centrum Nauki EXPERYMENT poprzez naukowe stoiska, pokazy i w ramach otwartych warsztatów. Zetkną się także z przedstawicielami świata biznesu i przemysłu, którzy opowiedzą o komunikacji ze swojej perspektywy. Nie zabraknie zajęć dla samych studentów, które pomogą im zrozumieć na czym polega skuteczna komunikacja nauki i jak wytworzyć odpowiednią społeczność wokół własnego projektu – informują organizatorzy.

I dodają:– Pierwsza edycja ScienceCom będzie pełna naukowego zapału. Odwiedzi nas Dariusz Aksamit, jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najwyżej cenionych popularyzatorów nauki, który opowie uczestnikom m.in. o profitach komunikacji nauki w różnych formach. Koła naukowe zaprezentują swoje osiągnięcia i wiedzę zarówno na własnych stanowiskach (wiemy już, że w EXPERYMENCIE pojawią się m.in. prototyp bolidu wyścigowego, który będzie brał udział w ogólnoświatowych zawodach akademickich, studenckie projekty dronów, drukarek 3D, ale studenci przygotowują także specjalne stoiska dotyczące dźwiękowych materiałów dziennikarskich, paleontologii, kryminalistyki, a nawet bałkańskich zagadek), jak i podczas specjalnych pokazów na scenie EXPERYMENTU. Warto będzie zatem odwiedzić Centrum Nauki, zwłaszcza że bilety na wystawę, na której odbywać się będzie ScienceCom, dostępne będą w ramach Weekendu za pół ceny – zaledwie za 10 zł!

ScienceCom
Festiwal kół naukowych
Centrum Nauki EXPERYMENT
22-23 listopada 2019
Bilety: 10 zł

Szczegółowe informacje:
bit.ly/ScienceComFest

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.