Ekstremalna zabawa, wyścig w opuszczonym budynku i… rekrutacja

29 Sie

Niecodzienne zawody odbędą się 4 września w Gdańsku w jednym z biurowców, tuż przed jego wyburzeniem. W ramach imprezy nazwanej DynatRACE Crushmageddon zobaczymy m.in. przebijanie się przez ścianę biura, strzelanie, niszczenie przedmiotów, zjeżdżanie z dachu na linie, a nawet rzucanie telewizorem. Ekstremalna zabawa ma być polem integracji pracowników, ale także… rekrutacji programistów.

Destrukcja i integracja
Głównym organizatorem imprezy DynatRACE Crushmageddon jest firma Dynatrace działająca na globalnym rynku IT, a partnerem Torus, deweloper budynku, w którym odbędą się zawody.

Każda praca, zwłaszcza biurowa wymaga czasami oderwania się od codzienności. Pomyśleliśmy więc, że stworzymy naszym pracownikom, ale też ich znajomym ze środowiska IT, pole do ekstremalnych przeżyć i rywalizacji, których nie doświadczą nigdzie indziej – mówi Kamil Kazimierczak z firmy Dynatrace będącej głównym organizatorem zawodów.

Zawodnicy startować będą w 6-osobowych zespołach, które wcześniej organizują się same w gronie zaproszonych firm, ich pracowników czy osób z zewnątrz. Wszystkie drużyny do pokonania będą miały 7 stacji. Top Gun polegać będzie na strzelaniu z wiatrówki do ustawionych na różnej wysokości kieliszków. Na stacji The Wall zadaniem drużyny będzie wykucie w ścianie otworu o określonym kształcie (do dyspozycji będą młoty i kilofy). Szaleństwo kibica to zrzucanie starego telewizora z 3 pietra wprost na ustawiony 6 metrów niżej wazon, z kolei Człowiek na linie oznaczać będzie zjazd na linie z dachu budynku (wszystko pod okiem doświadczonych alpinistów). W ramach Pianka party, w pomieszczeniu do połowy wypełnionym pianką trzeba będzie odnaleźć klucz do drzwi wyjściowych, a w Tajemnicy ultrafioletu, w wyciemnionej wentylatorni odczytać ukryte litery namalowane farbą UV, by ułożyć z nich hasło. Ostatnia stacja, Room destruction, to prawdziwa gratka dla fanów destrukcji. Drużyna wchodzi do garażu, w którym napotyka na zestaw przedmiotów, które musi zniszczyć, takich jak: krzesła, stoły, szklanki, słoiki, sprzęty gospodarstwa domowego, itp..

Na co dzień powierzchnia biurowa jest dla nas miejscem pracy czy spotkań biznesowych. Tutaj mamy wyjątkową okazję zagospodarować ją inaczej – integrując środowisko naszych pracowników i partnerów biznesowych podczas ekstremalnej rywalizacji – mówi Monika Brzozowska, kierownik działu marketingu w firmie Torus będącej partnerem zawodów.

 

Zwycięży drużyna, która pokona wszystkie stacje w najkrótszym czasie, uwzględniając oczywiście poprawność wykonania zadań. W zawodach udział weźmie łącznie 120 osób.

Bliżej programisty
Dla firmy Dynatrace zawody będą też okazją do szerszego pokazania się środowisku IT. Jej pracownicy mają bowiem możliwość zaproszenia do startu osoby z zewnątrz, ale pracujące w tej samej branży. Uczestnictwo w zawodach nie jest tożsame z udziałem w procesie rekrutacji, ale przedstawiciele firmy liczą na szerokie zainteresowanie środowiska IT oraz nawiązanie kontaktu z wieloma potencjalnymi pracownikami.

Tego typu zabawa pozwoli nam skupić środowisko IT i dostarczyć pozytywnych emocji, pokazując jednocześnie charakter i otwartość naszej firmy. Tworzymy i stale rozwijamy najlepszy produkt na świecie do monitorowania wydajności aplikacji, czyli APM. Osiągnęliśmy sukces na rynku, mamy szerokie grono prestiżowych klientów, ale też następne wyzwania, dlatego poszukujemy kolejne kreatywne osoby do naszego zespołu, które potrafią pokonać każdą przeszkodę i zawsze znaleźć rozwiązanie – dodaje Krzysztof Kreja z firmy Dynatrace.

 

Pożegnanie z budynkiem
Cała zabawa odbędzie się w budynku G413 w Gdańsku, który użycza firma Torus tuż przed jego wyburzeniem. Na jego miejscu powstanie w najbliższym czasie czwarty etap kompleksu biznesowego Alchemia, budynek o znacznie większych gabarytach, możliwościach i nowocześniejszy.

Rzadko się zdarza, że do pełnej dyspozycji mamy praktycznie cały budynek. Chcieliśmy wykorzystać fakt, że biurowiec będzie już całkowicie opuszczony przez najemców i jeszcze przed wyburzeniem zagospodarować go na cele niecodziennej integracji, do czego bardzo szybko znaleźli się chętni – dodaje Monika Brzozowska z firmy Torus.

W ramach zawodów DynatRACE Crushmageddon organizatorzy przewidzieli również gry i zabawy dla najmłodszych w specjalnie zaaranżowanej dla nich strefie Kid Zone. 

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.