e-składka bez wątpliwości

9 Sty

Do 10 stycznia po raz pierwszy na swój indywidualny rachunek składkowy rozliczą się z ZUS przedsiębiorcy opłacający składki „sami za siebie”, natomiast do 15 zatrudniający pracowników. Osoby, które mają wątpliwości i pytania dotyczące zmian w przepisach wszystkie niezbędne informacje na ten temat znajdą na stronie www.zus.pl szybko, sprawnie i bez wychodzenia z domu.

Od 1 stycznia każdy przedsiębiorca ma do dyspozycji swój indywidualny numer rachunku składkowego, na który wpłaca składki bez podziału na poszczególne fundusze. Przelewy, jeden zamiast trzech lub czterech, nie muszą już być opisywane identyfikatorem płatnika oraz wskazaniem, za który miesiąc jest opłata.

Od 1 stycznia każdy przedsiębiorca ma do dyspozycji swój indywidualny numer rachunku składkowego, na który wpłaca składki bez podziału na poszczególne fundusze. Przelewy, jeden zamiast trzech bądź czterech, nie muszą już być opisywane identyfikatorem płatnika oraz wskazaniem, za który miesiąc jest opłata. Po otrzymaniu składek zadaniem ZUS jest podzielenie środków pomiędzy fundusze oraz ich dysponentów i zaksięgowanie wyliczonych wartości na koncie płatnika.

Wszelkie informacje związane ze zmianami w przepisach, np.: jak wypełnić przelew, jak wpłata pokryje należności, jak dokonać w ogóle wpłaty, jak są rozliczane zaległości można znaleźć na stronie internetowej www.zus.pl

Przelewów nie trzeba w specjalny sposób opisywać. Wystarczy, że w tytuł przelewu wpiszemy słowo składki.

Numer rachunku powinien zawierać stały dla wszystkich numer identyfikacyjny 60000002 i być skonstruowany według schematu, w którym pierwsze dwie cyfry to liczba kontrolna, a ostatnie 10 to NIP płatnika.

Bardzo ważne jest, aby dokładnie sprawdzić numer rachunku składkowego. Można to zrobić korzystając ze strony www.e-składka.pl

Jak dotąd oba pomorskie oddziały ZUS rozliczyły blisko 72 mln zł składek przekazywanych na indywidualne rachunki przez ponad 8,5 tys. płatników.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.