Dowiedz się, jak stworzyć twórczy biznes

23 Paź

„Twórczy Biznes” to nowy cykl otwartych szkoleń dla twórców rękodzieła, podczas których dowiedzą się oni m.in. jak zarobić na rękodziele, jak je rozliczać i skąd dowiadywać się o kiermaszach. Organizatorem szkoleń jest Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości i Gdynia Rodzinna.

Okazuje się, że wśród rękodzielników sporą grupę stanowią rodzice, którzy wraz z przyjściem na świat dzieci decydują się na zmianę aktywności zawodowej. Poszukują takiej formuły, która pozwoli im na godzenie ról zawodowej i rodzicielskiej. Zdecydowana większość to młode mamy, ale także rodzeństwa, czy matki z córkami. Wśród rękodzielników zdarzają się także aktywne seniorki, które w ten sposób utrzymują swoją aktywność zawodową, ale także społeczną – mówi Beata Szadziul, pełnomocnik prezydenta ds. rodziny.

Projekt wpisuje się zarówno w politykę rodzinną, ale także w politykę wspierającą przedsiębiorczość wśród mieszkańców Gdyni.

Są rękodzielnicy, którzy doskonale radzą sobie w prowadzeniu takiej formy działalności zawodowej, ale sporą grupę stanowią osoby, którym dostęp do wiedzy i nowych trendów pomoże usystematyzować działania. To właśnie główna grupa docelowa szkoleń proponowanych przez Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości i Gdynię Rodzinną – informuje Agnieszka Kukiełko, naczelnik Wydziału Polityki Gospodarczej.

Podczas szkoleń rękodzielnicy uzyskają odpowiedzi na pytania w kwestii praw autorskich, promocji w sieci, ksiegowości i ZUS-u, a także dowiedzą się jak rozliczać rękodzieło, jak zarobić na rękodziele i skąd dowiadywać się o kiermaszach.

Pierwsze spotkania odbędą się:
25 października br. „Jak zarobić na rękodziele?” w Urzędzie Miasta Gdyni (ul. 10 Lutego 24 sala 107, I piętro) w godzinach 17.00-19.30
30 października br. „Promocja w sieci. Skąd się dowiadywać o kiermaszach?” w Urzędzie Miasta Gdyni (ul. 10 Lutego 24 sala 107, I piętro) w godzinach 17.00-19.30

Informacje o kolejnych spotkaniach pojawiać się będą na stronach internetowych oraz mediach społecznościowych.

ZAPISY: m.urban@gdynia.pl ( w tytule wiadomości prosimy podać, którego szkolenia zgłoszenie dotyczy).

Fot.tyt.: Maciej Czarniak/www.facebook.com/gdynia.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.