Po dotacje na biznes może sięgnąć każdy bezrobotny

13 Lis

Osoby planujące założenie działalności gospodarczej przy wykorzystaniu środków Gdańskiego Urzędu Pracy mogą już zapomnieć o konieczności spełnienia dodatkowych wymagań niezbędnych do uzyskania dotacji. Obostrzenia dotyczące wieku, płci czy poziomu wykształcenia to już przeszłość. 13 listopada ruszył bowiem kolejny nabór wniosków o przyznanie dofinansowania w kwocie 17 000 zł, a o środki na start mogą ubiegać się wszyscy bezrobotni zarejestrowani w urzędzie pracy.

Po dotacje jeden krok
Aby skorzystać ze wsparcia wystarczy prawidłowo wypełnić wszystkie niezbędne dokumenty (druki do pobrania znaleźć można na stronie internetowej GUP, w zakładce poświęconej jednorazowym środkom na podjęcie działalności gospodarczej), a także skonsultować swój pomysł na biznes z doradcą klienta. Ostatni krok to złożenie wniosku w kancelarii Urzędu. Potem pozostaje już tylko czekać na decyzję GUP. Z realizacją planów nie należy jednak zwlekać. Nabór wniosków na korzystnych zasadach trwać będzie tylko od 13 do 17 listopada, w dodatku będzie już to ostatnia okazja w tym roku na pozyskanie dofinansowania z urzędu pracy.

Więcej informacji
Szczegółowe informacje dotyczące pozyskiwania środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej można uzyskać w Dziale Programów i Obsługi Pracodawców Gdańskiego Urzędu Pracy, I piętro, pok. nr 113, a także pod numerami telefonów: /58/ 732-53-69, 732-53-31, 732-52-25.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.