Demo Day

19 Sty

Już 23 stycznia o godzinie 17.00 w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER, odbędzie się Demo Day. Podczas wydarzenia zaprezentuje się 6 zagranicznych start-upów wybranych do programu akceleracji Techseed. Na uczestników czeka wsparcie merytoryczne i finansowe. Do zgarnięcia jest prawie 50 tysięcy dolarów.

Demo Day jest częścią projektu Poland Prizepowered by Starter. Inicjatywa, finansowana ze środków Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości,wspiera młode, innowacyjne firmy w osiedleniu się w Polsce oraz ich akceleracji. Jej celem jest również wykreowanie Polski na kraj pierwszego wyboru do prowadzenia działalności w Europie Środkowo-Wschodniej. Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER skupia się na pozyskiwaniu start-upów z 3 rynków: niemieckiego, brytyjskiego oraz szwedzkiego.

Wydarzenie jest wynikiem pierwszej rundy akceleracji Techseed. Zespół STARTERa wybrał 6 start-upów, które rozpoczną działalność w Polsce. Start-upy otrzymają niezbędną pomoc merytoryczną i techniczną, a także do 50 tysięcy dolarów finansowania non-equity, czyli nie udziałowego. Kwota, którą mogą uzyskać młode firmy od trójmiejskich inwestorów, to nawet 800 tysięcy dolarów.

Ten projekt to przede wszystkim ogromna szansa dla Gdańska. Chcemy być postrzegani jako idealny ekosystem do rozwoju startupów i biznesu – mówi Agnieszka Cichocka z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Przez cały okres trwania akceleracji zagraniczne start-upy mogą liczyć na pomoc od STARTERa. Zostanie zapewniona im przestrzeń biurowa, zakwaterowanie, pomoc merytoryczna, księgowa oraz prawna. Rozpoczęcie działalności w Polsce, będzie też dla niektórych wiązało się z potrzebą uzyskania wizy oraz założenia działalności. Również w tych kwestiach STARTER udzieli niezbędnego wsparcia.

W każdej chwili cudzoziemcy będą mogli zgłosić się do specjalnie powołanego konsjerża, będącego do ich dyspozycji przy codziennych wyzwaniach.

Nabór do 2. rundy akceleracji trwa do końca lutego. Program Techseed w ramach Poland Prizepowered by Starter, przyjmie tym samym kolejne młode firmy technologiczne, które chcą rozwijać się w Polsce – dodaje Agnieszka Cichocka z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Demo Day odbędzie się 23 stycznia, o godz. 17.00 w budynku Inkubatora przy ul. Lęborskiej 3b. Po części oficjalnej, w której przedstawiciele Inkubatora STARTER opowiedzą o projekcie oraz zostanie przybliżona uczestnikom rola PARP i Miasta Gdańska, zaprezentuje się 6 zagranicznych startupów.

W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele pomorskiego środowiska inwestorów i startupów oraz media.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.