Z cyklu Edu Generator: STEAM w edukacji!

27 Wrz

Nowe technologie coraz śmielej wkraczają do polskich szkół. Z roku na rok rośnie również liczba placówek, które wykorzystują te narzędzia w pracy z młodzieżą. Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER, zaprasza na bezpłatne warsztaty dla nauczycieli – Edu Generator. Tym razem na tapetę zostanie wzięty temat STEAM-owej edukacji. Spotkanie odbędzie się przy ul. Lęborskiej 3b w Gdańsku o godz. 14.00.

Mało kto odważy się dziś powiedzieć, że zajęcia z robotyki czy programowania w szkołach są niepotrzebne. STEAM łączy w sobie naukę, technologię, inżynierię, sztukę i matematykę. Choć proces włączania takich zajęć do stałego programu lekcji wciąż trwa, już zauważa się ich korzystny wpływ na uczniów. Myślenie komputacyjne, dogłębne zrozumienie otaczającego świata, kreatywność, znajdowanie i rozwiązywanie problemów to zaledwie kilka z umiejętności rozwijanych podczas tych zajęć.

Edukacja poprzez STEAM integruje wiedzę z różnych dziedzin nauki. Realizowane projekty zakładają poszukiwanie przez uczniów konkretnych informacji u różnych źródeł, a nie jedynie przyswojenie podanej przez nauczyciela wiedzy z różnych obszarów – mówi Katarzyna Trojańska, prowadząca warsztaty, założycielka Extra Klasy – pierwszej w Polsce digi szkoły. – STEAM stawia na maksimum kreatywności, aktywności i samodzielnego lub zespołowego działania. Sprowadza rolę nauczyciela do roli przewodnika edukacyjnego, którego zadaniem jest obserwacja i wspieranie działań uczniów w dochodzeniu do wiedzy i zdobywaniu nowych umiejętności. Tak realizowana edukacja jest odpowiedzią na neurobiologiczne uwarunkowania procesu edukacyjnego młodego człowieka i staje się skuteczną drogą do rozwijania kompetencji przyszłości, kompetencji przydatnych do satysfakcjonującego życia – dodaje.

Podczas warsztatów w STARTERZE uczestnicy nie tylko zdobędą podstawy wiedzy dotyczące STEAM- owej edukacji, ale przede wszystkim doświadczenie uczestnictwa
w STEAM-owym projekcie. Będą mieli okazję pracować z nowymi technologiami, wykorzystując iPady i roboty edukacyjne Ozoboty w zintegrowanych działaniach łączących przyrodę, technologię, inżynierię, sztukę i matematykę.

Warsztaty poprowadzi Katarzyna Trojańska, założycielka Extra Klasy – pierwszej w Polsce digi szkoły w edukacji domowej. Miejsca, w którym szczęśliwe dzieci mogą rozwijać kompetencje przyszłości przy wsparciu nowych technologii. Autorka licznych innowacji pedagogicznych i nowatorskiej koncepcji edukacji. Terapeuta pedagogiczny, neuropedagog, glottodydaktyk, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. Aktywnie pracująca z dziećmi od 11 lat.

Warsztaty Edu Generator STEAM–owe lekcje – robotyczny pokaz mody odbędą się
w poniedziałek 1 października o godz. 14.00 w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER. Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Zapisy dostępne są na stronie: edu-generator-steamowe-lekcje.evenea.pl.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.