CRIST szuka 500 pracowników

25 Mar

Nowe zamówienia sprawiają, że stocznia CRIST chce zatrudnić 500 nowych osób. Wśród nich zajęcie znajdą: monterzy, spawacze, ślusarze i mechanicy okrętowi. Firma poszukuje zarówno doświadczonych pracowników, jak i młodych stażem, czyli uczniów szkół zawodowych i studentów. Nowych rąk do pracy szuka również za granicą.

Obecnie stocznia zatrudnia 1500 pracowników i współpracowników, ponad 800 pracuje w firmach kooperujących. W planach jest szybkie powiększenie kadry. – W związku z naturalnym przechodzeniem na emeryturę kolejnych grup pracowników oraz licznymi kontraktami produkcyjnymi pilnie poszukujemy pracowników z minimum dwuletnim doświadczeniem w branży stoczniowej. Potrzebujemy monterów okrętowych i kadłubowych, spawaczy, ślusarzy i mechaników okrętowych. Łącznie chcemy zatrudnić około 500 osób tylko w ciągu następnych kilku miesięcy. W okresie 4 lat ta liczba ma ulec podwojeniu – podsumowuje Aleksandra Podwysocka, Dyrektor Administracyjny, CRIST S.A.

Rok 2017 zapowiada się korzystnie dla stoczni CRIST. Wartość zamówień sięga 180 milionów euro, a w planach produkcyjnych znajduję się 16 nowych jednostek. –Podpisaliśmy kontrakt na budowę jednostek do budowania nawodnych obiektów dla francuskich korporacji, takich jak Bouyugues i Vinci oraz doku pływającego, który posłuży do powiększenia powierzchni Księstwa Monako. Dla armatorów z Islandii i Finlandii tworzymy hybrydowe promy pasażersko-samochodowe i powoli zaczynamy wchodzić w kolejny stoczniowy biznes, czyli budowę dużych statków pasażerskich, tzw. cruiserów – wylicza Ewa Kruchelska, prezes CRIST S.A.

Chociaż CRIST poszukuje przede wszystkim doświadczonych pracowników, firma stawia również na stałą współpracę ze szkołami zawodowymi oraz uczelniami wyższymi. Oferujemy staże i programy stypendialne dla najlepszych uczniów i studentów.Współpracujemy m.in. z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gdyni oraz Wydziałem Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej. Co roku około 100 osób realizuje praktyki i staże na terenie naszej stoczni. Chcemy, aby co najmniej połowa z nich zostawała później pracownikami stoczni – dodaje Aleksandra Podwysocka.

Staże produkcyjne i intensywne poszukiwania na rynku polskim nie uzupełniają jednak w pełni braków kadrowych. – CRIST, jak wiele polskich stoczni, poszukuje pracowników za granicą. Nasze działania kierujemy w stronę rynku ukraińskiego, zastanawiamy się również nad sprowadzeniem pracowników z Dalekiego Wschodu. Wiemy, że polscy stoczniowcy w ogromnej liczbie znajdują zatrudnienie m.in. w Norwegii. Mamy jednak nadzieję, że rosnąca atrakcyjność naszej oferty oraz możliwość pracy blisko miejsca zamieszkania spowoduje, że duża ich część zdecyduje się na pracę w naszej stoczni – mówi Aleksandra Podwysocka.

Fot.tyt.: Pracownik stoczni CRIST przy pracy.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.