CodeWeek – tydzień programowania w STARTERZE

11 Paź

8 dni, ponad 20 warsztatów i spotkań, czołowi eksperci i firmy z branży IT oraz nowych technologii. To wszystko czeka na uczestników Codeweek in STARTER – tygodnia programowania, które po raz czwarty organizuje Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER. Wydarzenie odbędzie się w dniach 14-22 października.Wciąż można zapisać się na niektóre wydarzenia.

CodeWeek to europejska inicjatywa promująca naukę kodowania. To tydzień warsztatów i spotkań z przedstawicielami firm branży informatycznej i nowych technologii. W gdańskiej odsłonie weźmie udział ponad 400 osób.

Programowanie jest dla każdego, w każdym wieku. Dlatego w naszych warsztatach biorą udział dzieci od 10. roku życia, młodzież, a także amatorzy czy profesjonaliści. Zresztą Codeweek to nie tylko szkolenia, ale również liczne spotkania zachęcające do dyskusji nad rozwojem nowych technologii – mówi Marcin Młyński z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

CodeWeek 2015
CodeWeek 2015

 

Jednym z wydarzeń będzie Creative Morning, które w ramach Codeweeka poruszy temat przemyślanego zatrudniania programistów. W poniedziałek, 17 października, gościem networkingowego śniadania w STARTERZE będzie m.in. Katarzyna Żórawska, która opowie o tym, jak mądrze rekrutować programistów, zdradzi kilka cennych wskazówek dotyczących tego procesu, który zna od podszewki rekrutując specjalistów z branży IT do zagranicznych startupów.

Nie zabraknie także dyskusji o ważnej kwestii, jaką są technologie w szkołach. Podczas spotkania Edu Generator 18 października nauczyciele i nauczycielki porozmawiają o programowaniu oraz wykorzystaniu innowacyjnych metod w nauczaniu przedmiotów ścisłych. Partnerem wydarzenia jest Kreatywna Pedagogika.

CodeWeek 2015
CodeWeek 2015

 

Podczas Codeweeka odbędzie się także spotkanie integrujące branżę startupową, czyli polski finał Central European Startup Awards (CESA). Jest to jedno z największych w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzeń, których celem jest wyróżnienie młodych i innowacyjnych biznesów. W trakcie polskiego finału w STARTERZE poznamy 10 startupów i przedsiębiorców, wyróżnionych przez jury i głosujących internautów.

Jednak Codeweek to przede wszystkim bezpłatne warsztaty. A tegoroczna oferta jest niezwykle szeroka. Dzieci w wieku 10-15 lat będą tworzyć gry i strony internetowe, a nastolatki aplikacje. Starsi uczestnicy poznają bliżej języki programowania, wirtualną rzeczywistość czy technologię chmury. Warsztaty poprowadzą m.in. tacy giganci, jak: Intel czy Microsoft.

Codeweek to wyjątkowa szansa na rozwinięcie swoich umiejętności i naukę programowania. To wydarzenie integrujące dzieci i dorosłych wokół nowoczesnych technologii, pokazujące, że nauka kodowania nie jest umiejętnością dodatkową, ale podstawową – mówi Justyna Lewandowska reprezentująca Partnera strategicznego Codeweek in STARTER – firmę Solwit S.A.

Zwieńczeniem wydarzenia będzie 12-godzinny Maker Day, w którym może wziąć udział każdy, kto posiada choćby podstawowe umiejętności kodowania i chce je przetestować, tworząc konkretne prototypy w trakcie 12-godzinnego maratonu. Uczestnicy będą mieli do dyspozycji nie tylko mentorów, ale i sprzęt w postaci mikrokontrolerów Arduino, Genuino, mikrokomputerów Edison czy okularów do rozszerzonej rzeczywistości Gogole Cardboard.

CodeWeek in Starter odbędzie się w dniach 14-22 października w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER. Szczegółowy program i zapisy dostępne są na stronie: www.codeweek.inkubatorstarter.pl.

Fot.tyt.: CodeWeek 2015.

Źródło: Informacja prasowa.

One Reply to “CodeWeek – tydzień programowania w STARTERZE”

  1. Byłem na warsztatach i dzieki nim dostałem nowego impulsu do działania i do poszerzania swojej wiedzy na temat programowania ja zaczynałem od książek i różnych kursów min. z eduweb.pl które ułatwiły mi naukę programowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.