Co i kiedy w Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym w Gdyni

4 Kwi

Pomorski Park Naukowo – Technologiczny w Gdyni serdecznie zaprasza na konsultacje biznesowe i spotkania kierowane do młodych przedsiębiorców. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych, bez względu na miejsce i rodzaj prowadzonej działalności.

1. Ochrona danych osobowych w praktyce – konsultacje

Regionalny Ośrodek Informacji Patentowej w PPNT Gdynia zaprasza 8 kwietnia na konsultacje prawne w zakresie ochrony danych osobowych.

Konsultacje skierowane są do wszystkich, którzy w ramach prowadzonej działalności gospodarczej lub zawodowej chcieliby zasięgnąć wiedzy w zakresie prawnych wymogów gromadzenia, rejestrowania, przetwarzania lub powierzania do przetwarzania danych osobowych. Indywidualne spotkania poprowadzi Mateusz M. Woźniak – ekspert ds. prawa własności intelektualnej i nowych technologii. Konsultacje odbędą się w siedzibie Regionalnego Ośrodka Informacji Patentowej w PPNT Gdynia.

Przykładowe pytania, na które będzie można uzyskać odpowiedź podczas konsultacji:

 • Czy i kiedy gromadzone dane osobowe wymagają zarejestrowania zbioru danych osobowych u GIODO?
 • W jakiej formie, do jakich celów i w jakim zakresie konieczne jest udzielenie zgody na przetwarzanie danych osobowych?
 • Jakie są obowiązki administratorów danych osobowych i kto jest administratorem danych osobowych w przedsiębiorstwie?
 • Jakie wymagania formalne musi spełnić przedsiębiorca, aby zgodnie z prawem przetwarzać dane osobowe?
 • Co powinna zawierać umowa powierzająca przetwarzanie danych osobowych podmiotom trzecim?

Kiedy: 08.04.2015r. (środa), godz. 12:00-16.00
Wstęp: bezpłatny, obowiązkowa rejestracja na konkretne godziny.
Gdzie: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, Budynek III (Centrum Konferencyjne), pokój H 128.

Więcej informacji:
Regionalny Ośrodek Informacji Patentowej w PPNT Gdynia,
Al.Zwycięstwa 96/98, pok. H128 w Centrum Konferencyjnym PPNT Gdynia
patent@ppnt.gdynia.pl
tel. 586982198/97

2. Krajowe i zagraniczne modele współpracy nauki i biznesu czyli komercjalizacja w PPNT Gdynia

Jak wygląda modelowa współpraca nauki z biznesem? Jak robią to w kraju, a jak za granicą? Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia zaprasza na kolejne spotkanie dotyczące procesu komercjalizacji.

Podczas szkolenia poruszone zostaną następujące zagadnienia:

 • Transfer wyników badań z uczelni do przemysłu.
 • Strategie transferu wyników badań.
 • Studia przypadków na temat spółek akademickich i udzieleniu licencji przez jednostki naukowo-badawcze.
 • Rozwiązania krajowe wspierające współpracę nauki i biznesu.
 • Komercjalizacja wyników badań w Europie i USA.
 • Krajowe i międzynarodowe dobre praktyki we współpracy nauki i biznesu.

Program:

1. Modele współpracy nauki i biznesu – uwarunkowania prawne
2. Proces komercjalizacji i współpraca nauka-biznes w teorii i praktyce
3. Studia przypadków – komercjalizacja wyników badań akademickich

Kiedy: 09.04.2015 (czwartek), godz. 10:00-15:00
Gdzie: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, Budynek III, Sala F/H
Wstęp: wolny, wymagana rejestracja.

Spotkanie poprowadzi dr hab. Dariusz Trzmielak – dyrektor Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu Łódzkiego. Członek Rady Fundacji Centrum Innowacji Akcelerator Technologii Uniwersytetu Łódzkiego. Posiada doświadczenie zagraniczne jako wykładowca, prowadził wykłady w Technological Educational Institution of Messolonghi w Grecji. Jego główne zainteresowania skupiają się na ocenie rynku dla nowych technologii. Członek Zespołu Ekspertów w ramach Programu KadTech, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Ekspert naukowy i ekonomiczny w Inicjatywie Technologicznej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Specjalizuje się w ocenie potencjału rynkowego dla technologii i innowacyjnych rozwiązań. Jego kontakt z praktyką realizowany jest poprzez wykonywanie analiz, badań i ocen projektów dla instytucji akademickich i przedsiębiorstw.

3. Indywidualne konsultacje biznesowe dla małych firm i startupów

Strefa Startup Gdynia działająca w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym zaprasza na kwietniową edycję indywidualnych konsultacji biznesowych. Będzie to kolejna dawka inspiracji i wiedzy doświadczonych specjalistów. Zgodnie z tradycją, spotkania dedykowane są małym firmom i startupom, które stawiają czoła biznesowym wyznaniom.

Kiedy: 21.04.2015, godz. 09:00-20:00
Gdzie: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny – Budynek III, Strefa Startup Gdynia, Coworking (H1.04 III)
Wstęp: bezpłatny, obowiązują zapisy.
Harmonogram:
09:00 – 13:00 Księgowość i rachunkowość w małych firmach i startupach (Monika Kocięcka i Katarzyna Nawrot)
09:00 – 13:00 Przepis na socialove twojej marki. Dobór odpowiednich kanałów komunikacji marketingowej, działań, języka oraz treści (Paulina Wółkowska i Sławomir Wojciechowski)
16:00 – 20:00 Prawne aspekty prowadzenia małej firmy i startupu (Joanna Rynas)
16:00 – 20:00 Prawidłowe targetowanie, czyli wspólna analiza dobranej grupy docelowej. Poprawa kanałów sprzedaży i promocji (Sabina Pająk)

Na każdą indywidualną konsultację z wybranym mentorem przewidziano ok. 45 minut.

Konsultacje poprowadzą:

Monika Kocięcka i Katarzyna Nawrot – specjalistki reprezentujące HK Finance Sp. z o.o. – spółkę założoną w 2005 roku przez doświadczonych menedżerów jednej z firm z „Wielkiej Czwórki”. HK Finance specjalizuje się w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych, doradztwa księgowego, kadrowo – płacowego oraz prowadzi działalność jako agencja pracy tymczasowej. Celem HK Finance jest nie tylko zapewnienie prowadzenia przez Klientów działalności w pełni zgodnej z obowiązującym porządkiem prawnym, ale także pełne wsparcie kadry zarządzającej w podejmowaniu najbardziej korzystnych decyzji biznesowych.

Paulina Wółkowska i Sławomir Wojciechowski – social media lovers. Założyciele agencji Socialove. Brand manager i dyrektor kreatywny. Psycholog i analityk. Dwa uzupełniające się podejścia. Łączy ich 7-letni staż pracy w marketingu oraz zamiłowanie do gry w scrabble. Tworzenie skojarzeń, budowanie pozytywnych emocji, opowiadanie angażujących historii, efektywne wykorzystywanie mediów społecznościowych i rozwiązań ambientowych. Tym właśnie zajmują się na co dzień. A wszystko po to, aby klienci zakochali się w Twojej marce. Bo tak naprawdę… All you need is socialove.

Joanna Rynas – radca prawny, na co dzień pomaga klientom rozwiązywać problemy prawne związane z prowadzeniem biznesu, a także doradzając jak wykorzystać prawo w rozwoju firmy. Specjalizuje się w prawie cywilnym, prawie spółek prawa handlowego oraz prawie gospodarczym. Realizuje także zadania w zakresie prawa korporacyjnego i doradztwa w zagadnieniach związanych z prawem pracy.

Sabina Pająk – doktorantka w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, gdzie w obszarze nauk socjologicznych bada jak komunikują się duże korporacje ze społecznościami lokalnymi. Swoją przygodę z komunikacją i marketingiem rozpoczęła w agencji Edelman Polska w Warszawie, gdzie pracowała dla największych marek w Polsce i na świecie. Od tego czasu zawodowo zajmuje się komunikacją, zarządzaniem marką oraz marketingiem. Uwielbia pracować z ludźmi i dzielić się z nimi swoją pracą. Jej dewiza życiowa? Rób to czego się boisz, bo wtedy osiągasz prawdziwe sukcesy. Od niedawna mieszkanka Gdyni.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.