Blisko 1000 polskich uczniów walczy o wyjazd do Oxfordu. II etap

21 Gru

918 uczniów szkół średnich zgłosiło się do konkursu myOXperience. Przed nimi kolejne etapy rekrutacji, które zadecydują, kto w marcu wyjedzie na 5–dniowe warsztaty do Wielkiej Brytanii. W ramach konkursu myOXperience TDJ Foundation i Project Access promują pośród polskiej młodzieży możliwości dostępu do zagranicznych uczelni, pokazując im szerszy horyzont edukacyjny.

Cieszymy się, że tak dużo osób wzięło udział w konkursie, co upewnia nas w przekonaniu o wielkiej potrzebie informacji o dostępie do takich uczelni, jak np. University of Oxford. Widzimy, że młodzi ludzie wysoko stawiają sobie poprzeczkę i są zdeterminowani w osiąganiu swoich celów, a dzięki naszemu konkursowi będziemy mogli ich w tym wesprzeć. Nasze działania mają także wyrównać szanse edukacyjne tym, którzy z różnych powodów mają ograniczone możliwości studiowania za granicą – mówi Oliwa Kwiatkowska, prezes TDJ Foundation.

Konkurs myOXperience adresowany jest do uczniów szkół średnich, którzy pragną studiować na najlepszych światowych uczelniach. Jego celem jest promowanie wśród Polaków idei studiowania w renomowanych ośrodkach zagranicznych, podniesienie poziomu wiedzy na temat wymagań, jakie uczelnia stawia kandydatom oraz zwrócenie uwagi na możliwości uzyskania pomocy finansowej dla najzdolniejszych kandydatów i studentów tej uczelni. Projekt myOXperience chce przełamać stereotyp o tym, że trzeba być bogatym, by móc zdobywać najlepsze wykształcenie. Laureaci myOXperience wyjadą na pięć dni do Wielkiej Brytanii, by wcielić się w role studentów. Zamieszkają w jednym z kolegiów wchodzących w skład Uniwersytetu Oxfordzkiego – założonym w 1571 roku przez królową Elżbietę I Jesus College. Wezmą także udział w wykładach prowadzonych przez profesorów Oxfordu. Podczas wyjazdu odbędą się również warsztaty realizowane przez specjalistów z TDJ Foundation i Project Access.

W sumie do pierwszego etapu konkursu napłynęło 918 zgłoszeń. W następnym etapie wybrani kandydaci zmierzą się z zadaniem rekrutacyjnym i będą musieli przygotować esej. Ostatnim elementem rekrutacji będzie wideo-rozmowa z przedstawicielami komisji konkursowej. Wyniki zostaną ogłoszone 30 stycznia 2019 r.

Laureaci – w ramach nagrody – spędzą pięć dni (18-22 marca 2019 r.) w Oxfordzie. Będą mieli szansę poznać jedną z najlepszych uczelni na świecie oraz jej studentów, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Konkurs myOXperience jest wspólną inicjatywą TDJ Foundation i Project Access.

Więcej informacji: www.myoxperience.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.