Biznes i nauka na infoShare Startup Contest 2015!

30 Kwi

Oprócz znanych na całym świecie inicjatyw mających na celu dzielenie się przez przedsiębiorców swoim doświadczeniem ze studentami, nauka wkracza do świata biznesu również dzięki innowacyjnym pomysłom ambitnych naukowców, którzy liczą na ich komercjalizację. Już wkrótce najciekawsze takie projekty spotkają na infoShare Startup Contest – napędzanym przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER w ramach strefy Startup Zone konkursie, w którym nagrodę główną stanowi 20 000 euro w gotówce, a pula środków od inwestorów zainteresowanych wsparciem finansowym najlepszych pomysłów przekroczyła 1 000 000 euro. Do 4 maja trwają zgłoszenia.

Ubiegłoroczny Startup Contest napędzany przez STARTER pokazał, że projekty służące nauce lub z nią powiązane, mają ogromny potencjał. Wystarczy wspomnieć służący zarówno nauczycielom, jak i dzieciom oraz rodzicom pomysł prostego w obsłudze, efektownego, a przede wszystkim bezpiecznego i ogólnodostępnego wirtualnego laboratorium chemicznego stworzony przez CTAdventure. To zwycięzcy Startup Contest 2014, którzy oprócz uznania jury, zdobyli także sympatię i nagrodę publiczności. To też wielcy wygrani światowego konkursu Creative Business Cup, w którym pokonali ponad 50 świetnych projektów z całego świata. Na pomysły z pogranicza nauki jest dziś duży popyt, również wśród inwestorów na całym świecie, a tych na infoShare Startup Zone na pewno nie zabraknie. Projektów powiązanych z nauką szuka między fundusz SpeedUP BRIdge Alfa – mówi Agnieszka Meller z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Pozostali ubiegłoroczni uczestnicy konkursu związani z obszarem nauki to dziś prężnie rozwijające się spółki. Quantum Lab Co., zajmująca się psychologią emocji, stawia sobie za cel ułatwienie komunikacji emocjonalnej na płaszczyźnie człowiek-człowiek, jak i człowiek-maszyna. Firma, oprócz Polski, ma dziś swą siedzibę także w USA i współpracuje z największymi polskimi i szwedzkimi korporacjami z obszaru badań rynku i opinii, oferując kompleksową platformę badawczą, która umożliwia rozpoznanie i analizę emocji w czasie rzeczywistym wyłącznie na podstawie ekspresji mimicznej twarzy. Startup Contest wspomina jako jeden z najlepszych konkursów dla startupów, w których prezentowali swój pomysł na biznes.

Udział w konkursach ma przełożenie nie tylko wizerunkowe. Daje możliwość spotkań z inwestorami oraz pozwala na pracę nad strukturyzowaniem i sklasyfikowaniem swojego produktu i założeń. Konkursy to przecież nie tylko wygrana, ale i przygotowanie do nich. To, co wyróżnia Startup Contest, to możliwość aż miesięcznego mentoringu i rozmów o swoim pomyśle z doświadczonymi ekspertami przed ostatecznym zaprezentowaniem produktu przed szeroką publicznością – mówi Bartosz Rychlicki, CEO Quantum Lab Co.

graf

W tym roku na startupy biorące udział w konkursie czeka dużo więcej. Oprócz znaczących środków na rozwój swojego projektu, startupom uczestniczącym w Startup Contest STARTER otwiera również drzwi na udział w kolejnych, ważnych na arenie międzynarodowej, wydarzeniach. Co więcej, wybranemu krajowemu projektowi, który dojdzie do finału, STARTER proponuje reprezentowanie naszego kraju w międzynarodowych finałach Creative Business Cup w Kopenhadze.

To tylko niektóre z atrakcji, które czekają uczestników Startup Contest. Dodajmy, że półfinaliści mają zapewnione miejsce w towarzyszącej wydarzeniu strefie wystawienniczej Expo, do której już teraz dołączają startupy z całego świata. Startup Zone to prawdziwy festiwal globalnych startupów! Nie warto się więc zastanawiać. Zgłoszenia do konkursu zbieramy jeszcze tylko przez kilka dni. Warto wykorzystać swoją szansę na zdobycie środków na rozwój i uznania na scenie międzynarodowej – zachęca Agnieszka Meller.

Rejestracja startupów możliwa jest online za pośrednictwem strony: www.infoshare.pl/startup-zone. Czas na zgłoszenie projektu mija w poniedziałek, 4 maja br.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.