Bioinnovation International Summit 2016

23 Wrz

Miasto Gdańsk i organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w międzynarodowej konferencji Bioinnovation International Summit 2016 (29-30.09.2016 – Gdański Park Naukowo-Technologiczny), dającej możliwość bezpośrednich kontaktów pomiędzy ekspertami transferu technologii, twórcami innowacji, przedstawicielami przemysłu a ich potencjalnymi inwestorami, partnerami.

Celem konferencji jest tworzenie możliwości dla innowacji i współpracy. W ramach sesji tematycznych i posterowych prezentowane będą wybrane przez komitet organizacyjny najciekawsze projekty o potencjale aplikacyjnym, służące promocji polskich zespołów i ich osiągnięć. Wyniki prac mogą stanowić podstawę wdrożenia w sferę gospodarczą innowacyjnych i rewolucyjnych rozwiązań z zakresu nauk Life Science. Uczestnictwo w konferencji pozwoli uzyskać informację zwrotną na temat obecnych zainteresowań i trendów w danej gałęzi nauk o życiu, możliwości wsparcia finansowego i późniejszej komercjalizacji.  Do udziału w Bioinnovation International Summit zaproszeni zostali wybitni specjaliści w dziedzinie nauk life-science i transferu technologii, między innymi: Dr Emilian Snarski, Paweł Żołnierczyk, Dr Ernst Plefka, Mateusz Woźniak, Wojciech Szapiel , Dr Anna Mikosik czy choćby firmy: QSARlab, Svanvid, Inventity, PolTREG i inni.

Obserwujemy jak Transfer Technologii w naszym kraju staje się coraz lepiej zorganizowany, dlatego w tym roku liczymy na szerszą obecność Centrów Transferu Technologii z polskich uczelni. Właśnie dla tych jednostek uczelnianych przygotowaliśmy specjalną ofertę – mówi Piotr Urbaszek odpowiedzialny za organizację przedsięwzięcia.

Organizatorzy są przekonani, że podobnie jak w poprzednich latach udział w konferencji i wykorzystanie możliwości nawiązania kontaktu z kluczowymi dla rozwoju projektu partnerami przyczyni się do budowania nowych przedsiębiorstw opartych o dokonania polskich naukowców.

Wydarzenie zostało objęte patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Więcej na www.bioinnovation.pl.

Portal my3miasto.pl ma przyjemność być patronem medialnym konferencji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.