Bezpłatne szkolenia w ZUS-ie

28 Sie

W najbliższym czasie gdańskie placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych organizują dwa bezpłatne szkolenia. Oba odbędą się 7 września.

Pierwsze z nich, które organizuje Inspektorat Gdańsk Śródmieście poświęcone będzie obsłudze e- ZLA, czyli elektronicznych zwolnień lekarskich. Skierowane jest ono zarówno do lekarzy, jak płatników składek oraz ubezpieczonych. Przedsiębiorcy powinni przygotować się do obsługi elektronicznych zwolnień lekarskich, a wiec ich odbioru, zarządzania obiegiem, a także archiwizacji. Lekarze natomiast dowiedzą się w czasie szkolenia jak założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, jak wygląda obsługa e-ZLA oraz jakie są formy jego podpisania. Szkolenie rozpocznie się o 09.00 w siedzibie Inspektoratu przy ul. Chlebnickiej 3/8. Planowany czas jego trwania to 2 godziny. Zgłoszenia uczestnictwa przyjmowane są mailowo pod adresem: aleksandra.mlodak@zus.pl (organizatorzy proszą o podanie w wiadomości kto dokonuje zgłoszenia: płatnik, ubezpieczony, czy lekarz).

Na drugie ze szkoleń zaprasza Inspektorat Gdańsk Wrzeszcz. Jego tematem będą ustalanie okresów zasiłkowych oraz kontrola zasadności wystawiania zwolnień lekarskich. Szkolenie, które odbędzie się w siedzibie Inspektoratu przy ul. Tuwima 9, rozpocznie się o godzinie 9.00. Zgłoszenia uczestnictwa przyjmowane są telefonicznie: 58 524 87 30 lub 58 524 87 33.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.