Awanse na lepsze finanse

4 Mar

Ruszył projekt Awanse na lepsze finanse. Powstał on w ramach ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z Teorii, która jest organizowana przez fundację Social Wolves. Jest on tworzony przez zdeterminowanych studentów z Politechniki Gdańskiej oraz Uniwersytetu Gdańskiego.

Celem przedsięwzięcia jest uświadomienie, że w Polsce można otrzymać satysfakcjonujące zarobki i rozwój osobisty. Dzięki temu licealiści, studenci oraz absolwenci szkół wyższych mogą zdobyć informacje o rynku pracy z postów publikowanych na fanpage’u, artykułów pisanych przez ekspertów, spotkań oraz warsztatów organizowanych w szkołach i na uczelniach. Partnerem strategicznym projektu jest Biuro Karier Uniwersytetu Gdańskiego, partnerami współpracującymi są Biura Karier z Politechniki Gdańskiej , Politechniki Warszawskiej.

Projekt jest dobry społecznie, jest skierowany do licealistów, studentów, absolwentów jak i do wszystkich, którzy planują swoją karierę. Nasz projekt działa w ramach ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z Teorii, której partnerami są m.in. Polska Rada Biznesu, Microsoft, McKinsey&Company. Celem naszego projektu jest uświadomienie o możliwości dobrze płatnej, perspektywicznej pracy w Polsce i zmotywowanie młodych ludzi do planowania swojej kariery tak by dopasować się do wymagań pracodawców topowych firm. W celu dotarcia do jak największej liczby beneficjentów prowadzimy fanpage, stronę www oraz kanał na YouTube – mówią twórcy projektu. – Nasz najbardziej popularny post na fanpage trafił do ponad 53 000 użytkowników. Stworzyliśmy serię spotkań skierowaną do licealistów, w ramach której z naszej pomocy skorzystało już ponad 100 uczniów. W marcu odbędą się warsztaty dla studentów zorganizowane przy współpracy z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Gdańsku. Naszymi partnerami zostały biura karier: Politechniki Gdańskiej, Uniwersytetu Gdańskiego oraz Politechniki Warszawskiej. Wciąż się rozwijamy. Jesteśmy w trakcie ustalania szczegółów partnerstwa z innymi uczelniami i firmami – dodają.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.