Avaus Marketing Innovations otwiera centrum kompetencyjne w Gdańsku

21 Lip

Najdynamiczniej rozwijająca się w Skandynawii fińska firma specjalizująca się w automatyzacji procesów marketingowych (marketing automation) Avaus Marketing Innovations otwiera swoje centrum kompetencyjne w Polsce. Na siedzibę firmy po wielomiesięcznych analizach został wybrany Gdańsk. W najbliższym roku zatrudnienie w Avaus Marketing Innovations znajdzie 20 osób.

Avaus Marketing Innovations to doskonale znana na rynku skandynawskim firma specjalizująca się w doradztwie oraz realizacji kampanii związanych z automatyzacją procesów marketingowych/sprzedażowych. Dzięki zespołowi liczącemu w Finlandii około 70 osób oraz doświadczeniu nabytemu podczas realizacji kompleksowych kampanii marketingowych między dla takich firm jak: ABB czy Fazer skutecznie konkuruje z największymi europejskimi graczami w swojej branży.

Zarówno fiński jak i otwarty w maju polski oddział Avaus Marketing Innovations współpracują głównie z dużymi przedsiębiorstwami które oferują swoje towary lub usługi klientom indywidualnym oraz, co oczywiste, realizują szeroko pojęte działania marketingowe w internecie.

Rynek Polski jest dla nas bardzo atrakcyjny – mówi Tuomo Räsänen Prezes Zarządu Avaus Marketing Innovations. – Marketing automation to przyszłość branży marketingowej. Jednak oprogramowanie dedykowane tego typu rozwiązaniom jest skomplikowane a jego poznanie i skuteczne stosowanie jest czasochłonne i wymaga eksperckiej wiedzy. Począwszy od analizy danych informatycznych, zagadnień związanych z redefinicją strategii marketingowej i obsługi klienta, przygotowania kreacji graficznych a na analizie skuteczności kampanii kończąc. My oferujemy rozwiązanie polegające na dostarczeniu klientowi nie tylko oprogramowania, na przykład Adobe Campaign ale przede wszystkim oferując wszechstronne wsparcie doradcze – dodaje.

Avaus Marketing Innovations otworzyło w ostatnich dniach maja swoje pierwsze zagraniczne centrum kompetencyjne do którego trwa w chwili obecnej rekrutacja. Firma zatrudnia: programistów i analityków internetowych. Poszukuje również ekspertów odpowiedzialnych za doradztwo i współpracę z klientami zagranicznymi, a w nieco dalszej perspektywie również polskimi. Centrum będzie odpowiedzialne za wsparcie IT projektów realizowanych na terenie całej Europy.

Odwiedzaliśmy Polskę wielokrotnie zastawiając się nad lokalizacją naszego centrum kompetencyjnego – mówi Harri Roschier właściciel Avaus Marketing Innovations. – Pod uwagę braliśmy Warszawę, Kraków, Poznań, Gdańsk, Wrocław i Białystok. Zachwyciliśmy się Gdańskiem który przypomina nam nieco Helsinki. To jest miasto z „duszą” w którym znaleźliśmy wszystko co jest ważne dla naszej firmy. Wspaniałych, wykształconych, otwartych na nowości i rozwój ludzi, prężne ośrodki wpierające innowacje, społeczności których pasją są nowe technologie np. 3camp.pl oraz liczne uczelnie wyższe. Nie bez znaczenia jest położenie Gdańska – z jednej strony piękny Bałtyk a z drugiej Szwajcaria Kaszubska z jeziorami i lasami. Dodatkowym atutem wyboru Gdańska na siedzibę naszego centrum kompetencyjnego jest bezpośrednie połączenie lotnicze z Helsinkami – dodaje Roschier.

W Gdańsku zatrudnienie ma znaleźć 20 osób. Planujemy zatrudnić osoby których pasją jest praca na styku najnowszych technologii i marketingu. Praca w firmie, o której mówię „Google w świecie marketing automation” mówi Jakub Dąbkowski Country Manager.

Avaus Marketing Innovations stawia na model zarządzania oparty na dzieleniu się wiedzą. Zarówno wewnątrz organizacji w której panuje bardzo otwarta i oparta na współpracy atmosfera jak z otoczeniem firmy. Jeśli do tego dołożymy znany z nastawienia na człowieka fiński/skandynawski model zarządzania, wyłania się kompozycja, która przyciąga ludzi – zarówno pracowników jak i klientów – dodaje.

Avaus Marketing Innovations swoją biuro będzie miał w kompleksie Olivia Business Centre. Oficjalne otwarcie planowane w najbliższych tygodniach.

Więcej informacji o Avaus Marketing Innovations:
Facebook: https://www.facebook.com/Avaus
Twitter: https://twitter.com/avaus
Linkedin: https://www.linkedin.com/company/avaus

Fot. tyt.: od lewej Patryk Janiak – Conuntry Manager, Tuomo Räsänen Prezes Zarządu Avaus Marketing Innovations, Jakub Dąbkowski Country Manager

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.