AppCamp – to coś więcej niż warsztaty

5 Lut

Lubisz wyzwania? Poznawanie nowych osób? Zdobywanie wiedzy i doświadczenia? Bardzo często w rozmowie ze znajomym mówimy o tych rzeczach, jak o swoich życiowych priorytetach, a jak jest naprawdę? Bywa różnie: niektórzy kurczowo trzymają się swoich celów, inni szybko zaczynają szukać wymówek lub znaleźli je, zanim jeszcze zaczęli działać.

Wychodzenie poza strefę komfortu, aby poruszać się po nowych lądach, to nie lada wyzwanie, szczególnie, że nie nauczy cię tego szkoła ani książki. Jedyna droga, to podjąć akcję, zrobić krok do przodu i zobaczyć, co się stanie. Bardzo często okazuje się, że pewne lęki są wyłącznie wytworem naszej wyobraźni.

Warto o tym pamiętać, szczególnie, kiedy jesteśmy młodzi a dookoła nas pojawia się bardzo dużo możliwości, kiedy decydujemy się na kolejny krok w edukacji lub chcemy spróbować czegoś nowego.

app1
AppCamp na Politechnice Gdańskiej

Idea wsparcia młodych osób na drodze ich kariery w branży IT zrodziła się trzy lata temu. Stworzyliśmy pierwsze warsztaty AppCamp z technologii iOS dla pomorskich studentów informatyki. Chcieliśmy dać szansę młodym utalentowanym, którzy niekoniecznie posiadają fundusze na niezbędne oprogramowanie i sprzęt Apple.

Pierwsze dwie edycje cieszyły się ogromną popularnością. Mieliśmy przyjemność poznać wielu technologicznych zapaleńców, którzy za pomocą aplikacji iOS chcieli spełnić marzenia, zmienić świat.

Pierwszą edycję wygrała Emilia Dominiak, która stworzyła medyczną aplikację “Audire”, dzięki której osoba posiadająca iPod Touch lub iPhona może zbadać swój słuch. Zasada działania urządzenia jest taka sama co tradycyjnego audiometru. Emilia tak opisała swoje doświadczenia z AppCamp: –„AppCamp dał mi dużo, dużo więcej niż mogłam się na początku spodziewać. Bo był on nie tylko „zwyczajnym” konkursem z rewelacyjnymi nagrodami. Przede wszystkim stał się dla mnie początkiem pasji, która trwa do dziś.”

Zeszłoroczna edycja miała bardzo zbliżoną formę. Wszystko opierało się o platformę iOS. Pierwsze miejsce zajęli studenci Jan Musiał i Krzysztof Janeczko. Ich aplikacja „NoiseCheck” pozwala na zbadanie naszego dźwiękowego otoczenia w sposób kompleksowy i dokładny, przedstawiając obecne w towarzyszącym hałasie niebezpieczeństwa.
app2

Tegoroczna edycja AppCamp opiera się o zupełnie nową koncepcję. Przy pomocy urządzenia Oculus Rift zgłębiamy technologię uznaną przez wielu jako krok w przyszłość, czyli rzeczywistość wirtualną.

Na wydarzenie mogą zgłaszać się programiści, których wprowadzimy w programowanie MonoC# oraz graficy, którzy nauczą się tworzyć grafiki 3D.

AppCamp to nie tylko warsztaty, ale także miejsce gdzie ludzie pełni energii i pomysłów mogą poznać się i stworzyć coś wspólnie. To odkrywanie nowych możliwości, wychodzenie poza strefę komfortu, idealne miejsce, żeby pokazać się z jak najlepszej strony. Nie ukrywamy, że najlepszym uczestnikom oferujemy staż i pracę w firmie Kainos, którą łatwo można pogodzić ze studiami.

app3
AppCamp na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu

Chcemy dać szanse osobom wchodzącym na rynek pracy, pokazać im, że łącząc dobry pomysł z wysiłkiem można zostać zauważonym i zacząć realizować się przy ciekawych projektach w miłej atmosferze.

Wypowiedzi uczestników wcześniejszych edycji mówią same za siebie: – „Planuję w przyszłości tworzyć kolejne, coraz lepsze aplikacje na platformę iOS, a bez AppCampa byłoby to dużo trudniejsze. AppCamp pomógł mi uwierzyć, że chcieć, znaczy móc….”(Alicja Kwaśniewska)

– „Mogę śmiało powiedzieć, że AppCamp zmienił moje życie – dzięki nowym umiejętnościom zmieniłem pracę i teraz zawodowo tworzę aplikacje na platformę iOS.” (Mateusz Klimczak)

– „Jeszcze zanim skończył się AppCamp otrzymałem ofertę pracy w Kainos i dziś jestem członkiem zespołu tworzącego aplikacje na iPada. Praca w przyjaznej firmie z najnowszymi technologiami i gadżeciarskim sprzętem, którą można pogodzić ze studiami – lepiej trafić chyba nie mogłem. Więc czy warto wystartować w AppCampie? Warto.” (Maciej Stanik)

Zapraszamy do rozpoczęcia z nami nowej przygody, poznania ciekawych osób oraz możliwości rozwoju zawodowego.

Rejestracja jest bezpłatna i trwa do 9 lutego. Sprzęt i licencje potrzebne do realizacji projektów dostarcza Kainos.

Źródło fot.: Kainos

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.