Akcja „Szybki PIT” w Galerii Bałtyckiej

7 Mar

W tym roku po raz ósmy ruszy akcja „Szybki PIT” – ogólnopolska kampania informacyjna Ministerstwa Finansów, która w dniach 11–13 marca zostanie przeprowadzona także w Galerii Bałtyckiej. W jej ramach będzie można skorzystać z pomocy specjalistów z Urzędu Skarbowego w składaniu deklaracji podatkowych przez Internet.

Wysyłanie PIT-u przez Internet jest nie tylko szybkie, jak wskazuje nazwa akcji, lecz także proste i bezpiecznie. Pozwala oszczędzić czas i pieniądze, nie wymaga bowiem drukowania i odręcznego wypełniania formularza ani wysyłania go pocztą. Ponadto celem kampanii MF jest udzielenie pomocy wszystkim, którzy mają problem z wypełnieniem swojego rocznego zeznania podatkowego – poprzez informowanie o ulgach, odliczeniach i najczęściej popełnianych błędach.

Podczas akcji w najpopularniejszych centrach handlowych w największych polskich miastach, m.in. w Galerii Bałtyckiej, w godzinach 12–18 zostaną przygotowane stanowiska, przy których eksperci z Urzędu Skarbowego będą udzielać informacji niezbędnych do prawidłowego wypełnienia zeznania podatkowego oraz pomogą na miejscu wypełnić formularz PIT i wysłać zeznanie przez Internet. Aby uzyskać potrzebne informacje należy zabrać ze sobą otrzymane od pracodawcy rozliczenia PIT-11 oraz ewentualnie inne dokumenty świadczące o dochodach uzyskanych w 2015 r. Osobom chcącym skorzystać z ulg przydadzą się również potwierdzenia dokonania wydatków, które mogą odliczyć. Ci, którzy zamierzają na miejscu złożyć swoje zeznanie przez Internet, powinni przygotować następujące dane: imię i nazwisko, PESEL lub NIP, datę urodzenia oraz kwotę przychodu wskazaną w zeznaniu rocznym za 2015 r. Podatnicy otrzymają potwierdzenie złożenia zeznania.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie www.is.gdansk.pl.

Akcja „Szybki PIT” w Galerii Bałtyckiej odbędzie się w dniach 11–13 marca 2016 roku w godzinach 12.00–18.00 vis a vis EMPIK. Usługi w Punkcie Informacyjnym Izby Skarbowej w Gdańsku będą darmowe.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.