Żyt Toster likes the way you die, boy…(WIDEO)

15 Lut

Żyt Toster opowiada, jak idzie praca nad nowym krążkiem, co znajdzie się na przygotowywanej aktualnie EP i co może mieć wspólnego rap z Quentinem Tarantino… Check this out!

13 lutego w gdańskim klubie Polmozbyt na jednej scenie wystąpili: VNM, Huczuhucz i Żyt Toster. Podczas wywiadu zapytaliśmy Żyta o pracę nad nowym krążkiem, wrażenia po premierze trzeciego klipu promującego solowy krążek artysty pt. Pięć miejsc po przecinku i… sami zobaczcie!

Żyt Toster (rocznik ’89) – Pochodzący z Suwałk raper, zajawkowy freestylowiec, reprezentant melanżowych form słownej improwizacji. Pierwsze kroki na drodze do doskonalenia swoich umiejętności za mikrofonem stawiał razem z Szokazem w 2005 roku współtworząc skład Sygnatura. Można było go usłyszeć na kilku lokalnych projektach oraz na luźnych numerach wrzucanych swobodnie w otchłań internetu. Pierwszym koncepcyjnym projektem, który ujrzał światło dzienne w 2010 roku była solowa, debiutacka płyta „Rap od kuchni”. Na przełomie 2010/2011 zagrał kilkanaście koncertów głównie na terenie Podlasia oraz trójmiasta gdzie przebywa obecnie. Aktualnie najnowszym projektem spod jego szyldu jest wydawnictwo „Pięć Miejsc Po Przecinku”, które wywołało nieco zamieszania na scenie podziemnej.

One Reply to “Żyt Toster likes the way you die, boy…(WIDEO)”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.