„Zwiedzanie za pomaganie” na Stadionie Energa Gdańsk

12 Lis

Niedziela 15 listopada będzie doskonałą okazją do zwiedzenia Stadionu Energa Gdańsk, a jednocześnie, wzięcia udziału w szczytnej akcji, której celem jest pomoc zwierzętom. Tego dnia odbędzie się wydarzenie „Zwiedzanie za pomaganie”, w ramach którego wszyscy, którzy przyłączą się do zbiórki przedmiotów potrzebnych zwierzętom ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt PROMYK w Gdańsku-Kokoszkach, będą mogli bezpłatnie zwiedzić bursztynowy stadion i wziąć udział w niecodziennych atrakcjach. 

Artykuły, których bezpańskie zwierzęta potrzebują najbardziej to ręczniki, koce, poszwy, poszewki, kapy i oczyszczone legowiska, które przydadzą się w nadchodzących chłodnych miesiącach. Przydatne będą również psie i kocie sprzęty, takie jak smycze i obroże, oraz żywność – ryż, makaron, siemię lniane i tran spożywczy.

Zima to czas szczególnie trudny dla bezdomnych psów i kotów. W naszym ośrodku przebywa obecnie 220 psów i 70 kotów, więc potrzeby są bardzo duże – mówi Piotr Świniarski ze schroniska PROMYK w Gdańsku-Kokoszkach. – Niedzielna akcja będzie również okazją do poznania realiów pracy ochotników, którzy na co dzień pomagają nam w opiece nad zwierzętami. Tego dnia odbędzie się również nabór nowych wolontariuszy.

Na wszystkich odwiedzających stadion w ramach akcji Zwiedzanie za Pomaganie będą czekały specjalnie przygotowane atrakcje – mówi Wojciech Dąbrowski, Dyrektor ds. Komunikacji i CSR Stadionu Energa Gdańsk. – Pierwszą z nich będzie geocaching, czyli zabawa, polegająca na odnajdywaniu niespodzianek za pomocą odbiornika GPS. W kryjówkach na terenie całego stadionu zostaną umieszczone drobne nagrody dla najbardziej wytrwałych poszukiwaczy. Przez cały dzień wolontariusze ze schroniska będą prowadzić gry i zajęcia edukacyjne dla dzieci. Odbędą się m.in. warsztaty robienia psich i kocich zabawek, zagadki dotyczące zwierząt domowych czy rodzinna nauka projektowania domów tak, aby były przyjazne kotom, a o 12.00 pod stadionem pojawi się ekipa klubu motocyklowego Wild Dogs.

Stadion Energa Gdańsk będzie dostępny dla zwiedzających w godzinach 10.00-16.00. Wszyscy, którzy tego dnia przyniosą do FUN ARENY dary dla schroniska, będą mogli bezpłatnie uczestniczyć we wszystkich atrakcjach imprezy.

Prosimy nie przynosić kaszy, która nie jest odpowiednim produktem dla zwierząt oraz poduszek, kołder i materacy – dodają organizatorzy.

zwiedzaniezapomaganie-plakat

>>ZOBACZ TAKŻE: Porsche Dog Day w Ciapkowie (FOTO)<<

Źródło fot. tyt.: Facebook – PROMYK Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.