Zrób zakupy za min. 200 zł i odbierz zestaw gadżetów rowerowych*

25 Kwi

W Galerii Bałtyckiej rusza dziś akcja Bałtycka Cycling. Za zakupy zrobione od 25 kwietnia do 2 maja na kwotę minimum 200 zł będzie można odebrać zestaw gadżetów rowerowych i tym samym przygotować się do sezonu rowerowego.

Gdańsk to jedno z najbardziej „zaangażowanych” rowerowo miast w Polsce. Bałtycka Cycling wpisuje się więc w coraz bardziej popularny w Trójmieście „rowerowy styl życia”.
Organizowana w centrum akcja potrwa tydzień. W tym czasie rozdanych zostanie 1500 zestawów gadżetów rowerowych. W skład każdego zestawu wchodzą m.in. worek (plecak), lampki, bidon i dzwonek. Zestawy będzie można odbierać do 2 maja okazując paragony lub faktury za zrobione tego lub poprzedniego dnia zakupy (możliwe jest zsumowanie wartości zakupów z dwóch faktur bądź paragonów).

Nasza akcja ma na celu zwrócenie uwagi na fakt, że rower to idealny środek przemieszczania się, zarówno w mieście, jak i poza nim – mówi Marcin Łukasiewicz, dyrektor Galerii Bałtyckiej, prywatnie aktywny rowerzysta. – Warunkiem jest jednak rozsądek i zadbanie o bezpieczeństwo jeżdżących, szczególnie jeśli są nimi dzieci.

A o to, by najmłodszych rowerzystów było w Gdańsku jak najwięcej, starają się organizatorzy akcji Rowerowy Maj, która w tym roku odbędzie się już po raz 6. To największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. – W tym roku w naszej akcji udział weźmie 48 gmin z całej Polski – mówi Łukasz Witczak z Referatu Mobilności Aktywnej Urzędu Miasta w Gdańsku, które wymyśliło i koordynuje akcję. – W samym Gdańsku do akcji przystąpi 150 przedszkoli i szkół, zarówno publicznych, jak i niepublicznych.

Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Zasady kampanii są proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Przy okazji warto wiedzieć, że obecnie sieć tras rowerowych w Gdańsku liczy łącznie 716,5 km. Według planów w tym roku przybędzie około 25 km tras rowerowych.

Akcja Bałtycka Cycling, 25.04. –02.05., Galeria Bałtycka, poziom –1 (obok sklepu Smyk). Regulamin akcji dostępny jest na stronie www.galeriabaltycka.pl.

*–Artykuł sponsorowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.