Zostań jurorem prestiżowej nagrody filmowej

21 Mar

Gdyńskie Centrum Filmowe poszukuje Młodych Jurorów. Kto to taki? To miłośnicy filmu, w wieku od 12 do 14 lat. Jeśli spełniasz te wymagania, zgłoś się! Być może to właśnie Ty 5 maja weźmiesz udział w przyznaniu Nagrody Młodej Widowni Europejskiej Akademii Filmowej podczas obrad w Gdyńskim Centrum Filmowym.

Chcesz zostać jurorem prestiżowej filmowej nagrody? Napisz krótko, co według Ciebie decyduje o tym, że film jest dobry, albo nakręć krótkie wideo (do jednej minuty, może być na komórce), w którym powiesz o tym osobiście. Podaj również tytuły trzech ulubionych filmów. Nie wahaj się, poszukiwanych jest około 40 młodych ludzi.

Zgłoszenia z tekstem lub filmikiem można przesyłać do 1 kwietnia 2019 roku na adres:
edukacja@gcf.org.pl.

Młodych Jurorów już 5 maja czekają ciekawe projekcje filmowe, warsztaty, dyskusje i dodatkowe atrakcje.

Nagroda Młodej Widowni Europejskiej Akademii Filmowej (EFA Young Audience Award 2019) to międzynarodowe wydarzenie kulturalne skierowane do młodych widzów w wieku 12-14 lat z całej Europy.

W Dniu Młodego Widza, 5 maja 2019 roku, odbędzie się równolegle w 55 miastach w 34 państwach. Polskę reprezentują cztery miasta: Wrocław (Kino Nowe Horyzonty), Poznań (International Young Audience Film Festival Ale Kino!), Warszawa (Akademia MDP) oraz Gdynia (Gdyńskie Centrum Filmowe).

Młodzi widzowie z całej Europy, w tym jurorzy zgromadzeni 5 maja w Gdyńskim Centrum Filmowym, tego samego dnia będą pełnili rolę profesjonalnego jury i głosowali na zwycięzcę tuż po projekcjach konkursowych filmów wybranych przez Europejską Akademię Filmową.

W europejskim głosowaniu, młodzi jurorzy przekażą swój werdykt na żywo do Erfurtu (Niemcy) za pośrednictwem wideokonferencji, gdzie zostanie ogłoszony zwycięzca podczas ceremonii wręczania nagród transmitowanej na żywo za pośrednictwem strony internetowej.

Na stronie yaa.europeanfilmawards.eu można zapoznać się ze szczegółowymi informacjami o projekcie i uczestniczących miastach.

Co to jest Europejska Akademia Filmowa?

Europejska Akademia Filmowa (w skrócie z j. ang. EFA) została założona w 1988 roku z inicjatywy szwedzkiego reżysera Ingmara Bergmana, który był jej pierwszym prezesem. Dzisiaj zrzesza ponad 2 800 filmowców z całej Europy – reżyserów, producentów, aktorów i aktorki, kinematografów, scenarzystów, montażystów, scenografów i inne osoby zawodowo związane z filmem. Każdego roku EFA przyznaje prestiżowe Europejskie Nagrody Filmowe dla najlepszych filmów europejskich.

Co to jest nagroda młodej publiczności?

Myśląc o młodych widzach i mając na celu upowszechnianie sztuki filmowej wśród nastolatków Europejska Akademia Filmowa stworzyła w 2012 roku nową nagrodę – Młodej Publiczności. Nagroda co roku przyznawana jest w Dniu Filmu Młodego Widza, w pierwszą lub drugą niedzielę maja. Impreza, która ma zaledwie pięć edycji, urosła do skali międzynarodowego prestiżowego wydarzenia, zapraszając młodzież z całej Europy do udziału w roli profesjonalnego Jury. To wyjątek na skalę światową!

Kto głosuje na zwycięzcę?

Wszyscy młodzi widzowie z 34 krajów, biorący udział w wydarzeniu, pełnią rolę Jury i głosują na zwycięski film. Zwycięzca zostaje ogłoszony tego samego dnia w Erfurcie (Niemcy) i otrzymuje statuetkę Europejskiej Nagrody Filmowej – zaś uroczystość wręczenia transmitowana jest na żywo za pośrednictwem strony internetowej yaa.europeanfilmawards.eu/.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.