Zielone Mikołajki w Centrum Hewelianum

5 Gru

Kącik kreatywnych ozdób świątecznych i Zagadkowe Koło Fortuny, czyli quiz wiedzy ekologicznej – to tylko niektóre atrakcje czekające na gości Centrum Hewelianum w pierwszy weekend grudnia. Tegoroczne Mikołajki w gdańskim centrum nauki przybiorą zielony kolor. 

Zakręć Zagadkowym Kołem Fortuny i odpowiedz na wylosowane pytanie. Sprawdź swoją wiedzę o zielonej energii, czy segregacji odpadów. Na wszystkich uczestników czekają nagrody – zachęcają organizatorzy. Najmłodsi goście Centrum Hewelianum w trakcie warsztatów tworzenia ekologicznych ozdób przekonają się, że w zużyte przedmioty można tchnąć drugie życie, by stały się ozdobami na choinkę.

W myśl zasady 3U, czyli Unikaj kupowania zbędnych rzeczy, Utylizuj i Użyj powtórnie – zużyte butelki, żarówki, stare gazety czy płyty CD ulegną metamorfozie i przyozdobią świąteczną choinkę. Będzie to idealna okazja do wykreowania własnej, unikalnej ozdoby świątecznej, w czym oczywiście ochoczo i świątecznie pomogą animatorzy Centrum Hewelianum. Co więcej, pokażą, w jaki sposób można samodzielnie wykonać ekologiczną choinkę z plastikowych butelek.

Wszystkie atrakcje będą czekać na zwiedzających 6 i 7 grudnia w godzinach: od 10:00 do 16:00 na terenie Koszar Schronowych (ul. Gradowa 10). Udział w zabawie w cenie biletu na wystawy interaktywne. Co dziesiąty gość Centrum Hewelianum otrzyma wyjątkową, ekologiczną mini choinkę w prezencie. Liczba choinek jest ograniczona.

popup-zielonemikolajki

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.