Zgłoś swój pomysł na działania edukacyjne podczas Festiwalu NARRACJE

15 Paź

Jak zachęcić najmłodszych do odkrywania Brzeźna poza sezonem? Twórczym warsztatem? Spacerem z atrakcjami, które zaangażują młodych odbiorców? Instytut Kultury Miejskiej i Gdańska Galeria Miejska wraz z kuratorką 9. edycji Festiwalu NARRACJE Anną Czaban zapraszają do składania propozycji projektów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, które towarzyszyć będą tegorocznej edycji wydarzenia.

NARRACJE za pomocą działań artystycznych opowiadają historie. Przy tworzeniu projektów edukacyjnych należy położyć nacisk na opowieść, jaką można zbudować nawiązując do koncepcji kuratorskiej oraz inspirując się specyfiką samej dzielnicy. Pamiętając o tym, że charakter Brzeźna tworzą głównie jego mieszkańcy i warto ich w tę opowieść włączyć. Zachęcam do przesyłania zgłoszeń zarówno na warsztaty artystyczne, jak i zorganizowane spacery z animacjami skierowane do dzieci i młodzieży – mówi kuratorka 9. edycji NARRACJI, Anna Czaban.

Narracje 7 – warsztaty – fot. M. Szymonczyk

Nadmorskie Brzeźno jest miejscem wyjątkowym i różnorodnym. Nierozerwalnie kojarzona z plażą, morzem, turystami, smażoną rybą i ciepłym latem dzielnica ma też inne, spokojniejsze oblicze, które poznać można gdy ucichnie wakacyjny gwar. Organizatorzy zachęcają do składania propozycji projektów, które oparte będą na eksploracji Brzeźna takim, jakim staje się ono poza sezonem.

Koncepcja kuratorska „Poza sezonem” koncentruje się na niegdyś uzdrowiskowym charakterze Brzeźna i jego późniejszych przekształceniach, które widoczne są szczególnie w architekturze i infrastrukturze turystycznej. – Podwójne przesunięcie czasowe – to, zachodzące na przestrzeni dziesiątków lat, podczas których Brzeźno utraciło aurę nowoczesnego kurortu oraz przejście poza sezon letni – pozwoli spojrzeć na najciekawsze dzielnicowe historie z innej strony i odsłonić to, co zazwyczaj niewidoczne w letnim zgiełku – mówi kuratorka 9. edycji NARRACJI, Anna Czaban.

Narracje 7 – warsztaty – fot. M. Szymonczyk

17 i 18 listopada artystyczne instalacje i interwencje pokażą Brzeźno Poza sezonem.
Zgłoszenia należy przesłać na adres: mcyunczyk@ggm.gda.pl do 20.10.2017.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 23.10.2017 r.
W zgłoszeniach prosimy zamieścić:
– opis projektu (max ½ strony)
– szacowany budżet (wraz z wynagrodzeniem)
– kontakt telefoniczny oraz e-mailowy.

Fot.tyt: Spacer dzieci/Narracje 8.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.