Zgarnij gadżety 5. konkursu lotów RED BULL! (KONKURS)

4 Sie

Gwiezdne Wojny, Flinstonowie, Jamajka Bobsley Team, Minionki, czy Wiewiór z Epoki Lodowcowej – ile drużyn, tyle inspiracji do budowy niezwykłych obiektów, które pojawią się na rampie podczas finału 5. Konkursu Lotów Red Bull w Gdyni. Już 16 sierpnia o pobicie rekordu w lotach zawalczy czterdzieści dzielnych ekip, w tym aż piętnaście z Pomorza. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym do wygrania są gadżety związane z eventem. Wystarczy odpowiedź na proste pytanie konkursowe! 

Reprezentacja województwa pomorskiego jest nie tylko niezwykle silna, ale i bardzo zróżnicowana. Do finału zakwalifikowali się zarówno amatorzy, jak i prawdziwi wyjadacze.Lęk wśród pozostałych zawodników może budzić zwłaszcza Ryszard Szczepański z zespołu Birkut z Orłowa, który posiada już imponującą kolekcję samodzielnie zbudowanych urządzeń. – Od wielu lat konstruuję maszyny latające. Mam ich już na koncie ponad 40. Przez 25 lat budowałem ornithopter, czyli maszynę wzorującą się na pracy skrzydeł ptaka – mówi pan Ryszard.

Nie wszystkim jednak zależy na pobiciu rekordu. Wręcz przeciwnie – część zawodników skupia się głównie na przygotowaniu nietuzinkowego show. – Będę szczery. Nie zamierzamy pobijać rekordu lotu. Zależy nam przede wszystkim na punktach za walory artystyczne. Liczymy jednak na dobry wiatr i codziennie jemy bułkę z bananem, żeby polecieć tak daleko jak Adam Małysz – stwierdza Kajetan Jabłoński z X-Wing Gdynia.

Śmiałkowie z Pomorza mają także różne podejście do tematu testów samodzielnie zbudowanych pojazdów. W tej kwestii zdania są podzielone – część składów chce przynajmniej wypróbować mechanizmy zastosowane w pojazdach, inni wybierają całkowite zaskoczenie i pójście na żywioł. Wypróbowania bez wątpienia będzie wymagał system zamykania i otwierana muszli, w której na perle zasiądzie syrena Agata z teamu Perła Bałtyku. Tymczasem ekipa SKM Lot otwarcie przyznaje, że nie zamierza niczego sprawdzać, twierdząc…, że tak będzie ciekawiej.

Pewne jest natomiast, że każdy z zespołów bardzo poważnie podchodzi do części artystycznej projektu, tak aby podbić serca zebranej w Gdyni publiczności. – Mamy już choreografię wpisującą się w klimat panujący na dworcu. Będzie specjalna zapowiedź 
z głośnika, turyści z walizkami i oczywiście przebój Ryszarda Rynkowskiego w tle – mówi Daniel Skrzypkowski, kapitan drużyny SKM Lot. Filip Piątecki, pilot z ekipy Village People, dodaje: Zaangażowaliśmy dwójkę choreografów z Teatru Muzycznego, którzy przygotują dla nas choreografię na występ. Nasz pokaz będzie inspirowany teledyskiem Y.M.C.A.

Oprócz tego 16 sierpnia możemy spodziewać się także m.in. koncertów rockowych, tańczących minionków, pokazów w stylu Gwiezdnych Wojen, czy nawiązań do prehistorii. Część występów jest jeszcze owiana tajemnicą, bądź pozostaje w fazie planowania. – Póki co nie wiemy, co pokażemy. Dużo zależy od tolerancji reszty drużyny na, nie ma co ukrywać, moje dziwne i oryginalne pomysły – zdradza Agata Szalunas z Perły Bałtyku.

Lotnicy zaklasyfikowani do finału muszą zbudować machinę latającą, która będzie napędzana tylko siłą ludzkich mięśni. Ekipa może składać się maksymalnie z czterech osób: pilota oraz trzech osób obsługi naziemnej. Wygra zespół, który skacząc z sześciometrowej platformy ustawionej przy nabrzeżu Skweru Kościuszki w Gdyni, pokona najdłuższy dystans w locie. Aktualny rekord wynosi 78 m i został ustanowiony w 2013 r. w USA. Szacowne Jury ocenie podda także kreatywność konstrukcji oraz wrażenia artystyczne, zaprezentowane przez zespół tuż przed startem. Do udziału w tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się 684 drużyn z całej Polski, a do finału zakwalifikowano 40 najlepszych zespołów.

Finaliści rekrutują się z województw: pomorskiego (15 ekip), mazowieckiego (7), śląskiego (5) i wielkopolskiego (4). Udział w konkursie wezmą również zespoły z województwa kujawsko-pomorskiego (3), dolnośląskiego (2) małopolskiego (2), warmińsko-mazurskiego (1) oraz lubuskiego (1).

>>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

PLAKAT-REDBULL

UWAGA: Odpowiedz na proste pytanie konkursowe i wygraj gadżety związane z 5. konkursem lotów RED BULL w Gdyni!

Ile osób oglądało pierwszy Konkurs Lotów Red Bulla w Wielkiej Brytanii?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres konkursy@my3miasto.pl do środy (12 sierpnia) do godziny 9.00. W temacie wiadomości należy wpisać KONKURS MY3MIASTO.PL – KONKURS LOTÓW RED BULL W GDYNI. Pamiętajcie o zapoznaniu się z regulaminem oraz dopisaniu swoich danych, adresu e-mail i telefonu kontaktowego, który pozwoli nam szybciej skontaktować się ze zwycięzcą. Nagrodzeni zostaną autorzy najwcześniej nadesłanych, poprawnych odpowiedzi. Konkurs jest dla osób z Trójmiasta.

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs trwa do 12 sierpnia, do godziny 9.00.

2. Konkurs jest prowadzony za pomocą wysyłki e-mailem odpowiedzi na zadane pytania.

3. Konkurs nie jest organizowany, wspierany ani sponsorowany przez serwis facebook.com.

Powodzenia!

Konkurs został rozstrzygnięty. Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałych zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które wkrótce pojawią się na naszej stronie.

One Reply to “Zgarnij gadżety 5. konkursu lotów RED BULL! (KONKURS)”

  1. Pingback: Muzyczna rozgrzewka przed 5. konkursem lotów RED BULL - my3miasto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.