Zderzenie wielkich pisarzy w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim (FOTO)

11 Lis

Co jest do powiedzenia, a co do przemilczenia między pisarzami? Maciej Wojtyszko zderza Witolda Gombrowicza ze Sławomirem Mrożkiem. Takie połączenie grozi eksplozją. Gombrowicza gra Jan Englert, Mrożka – Cezary Kosiński. Sztukę pt. „Dowód na istnienie drugiego” można zobaczyć w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim 11 i 12 listopada. 

Z dziejów rzeczywistych spotkań dwóch pisarzy w latach 1965 i 1966 reżyser spektaklu – Maciej Wojtyszko – układa opowieść o zmaganiach z polskością. „Dowód na istnienie drugiego” to sztuka, dzięki której widzowie będą mogli lepiej uświadomić sobie, skąd przyszli i co ich ukształtowało. Gombrowicza gra Jan Englert, a Mrożka – Cezary Kosiński. Aktorzy postarają się nakreślić portrety obu artystów, z których jeden prowokuje swoją ciągłą grą, a drugi wycofaną i milczącą postawą.

W ramach prezentacji teatrów polskich na deskach sceny Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego spektakl w wykonaniu aktorów z Teatru Narodowego z Warszawy zaprezentowany zostanie 11 i 12 listopada o godzinie 19.00.

Występują: Monika Dryl (Maria Paczowska), Patrycja Soliman (Mara Obremba), Kamilla Baar (Rita Labrosse), Grzegorz Kwiecień (Bohdan Paczowski), Marcin Przybylski (Kazimierz Głaz), Jan Englert (Witold Gombrowicz), Cezary Kosiński (Sławomir Mrożek).

belka-galeria2

Kolejne spektakle Teatru Narodowego w repertuarze GTS to „Kotka na gorącym blaszanym dachu” i „Udręka życia”. Pierwsza sztuka, zainspirowana dziełem Tennessee Williamsa, w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim wystawiona zostanie 20 i 21 listopada o godzinie 19:00, natomiast spektakl pt. „Udręka życia” (Hanoch Levin) trójmiejska publiczność zobaczy 29 listopada o godzinie 19:00 i 30 listopada o godzinie 17:00. Bilety dostępne w kasach teatru.

>>ZOBACZ: „Śluby panieńskie” na deskach sceny GTS (FOTO)<<

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.