Zamelduj się, tweetnij, zrób fotkę – pochwal się, że jesteś na Narracjach

13 Lis

Festiwal Narracje ożywi nie tylko przestrzeń publiczną Gdańska, lecz także media społecznościowe. Organizatorzy zachęcają wszystkich aktywnych użytkowników i użytkowniczki internetu i smartfonów do dzielenia się wrażeniami, opiniami i zdjęciami z festiwalu Narracje.

Stare, nieco zapomniane dzielnice miasta ożywią i rozświetlą nowe technologie. Artyści i artystki wykorzystują je do wyrażenia swoich idei w myśl koncepcji tegorocznej edycji Festiwalu pt. „Odkrywanie zachwyca. Targowiska, spotkania, wspomnienia”, a IKM zachęca uczestników festiwalu, by za pomocą aplikacji mobilnych, tworzyli Narracje w mediach społecznościowych – na Instagramie, Foursquarze, Twitterze i Facebook’u.

#narracje

Pokaż, które instalacje podobają Ci się najbardziej, uchwyć ulotny moment, odkryj tereny Długich Ogrodów i zachwyć się nimi! Utrwal magiczne chwile robiąc zdjęcie smartfonem, wybierz ciekawy filtr w Instagramie i pamiętaj o hashtagu #narracje.

Uwaga konkurs! Kurator Narracji, Rob Garrett wybierze 3 najciekawsze zdjęcia z Instagrama oznaczone #narracje, które najlepiej oddadzą ideę koncepcji kuratorskiej Narracji – Unearthing delights. Markets, memories and meetings | Odkrywanie zachwyca. Targowiska, spotkania, wspomnienia. Zdjęcia zostaną nagrodzone torbami uszytymi z bannerów z zeszłorocznej edycji festiwalu. Z koncepcją kuratorską można się zapoznać na stronie: www.narracje.eu.

Uczestniczę w kulturze, melduję się na Narracjach

Chcesz wiedzieć, jak trafić do poszczególnych instalacji? Kto jest autorem lub autorką projektu? Zamelduj się za pomocą Foursquare, aplikacji geolokalizacyjnej, która pomoże Ci odnaleźć się na terenie Długich Ogrodów, Ołowianki i Wyspy Spichrzów. Przy każdej instalacji widnieć będzie specjalna naklejka oznaczająca miejsce do zameldowania się. Gdy zbierzesz wszystkie lokalizacje z listy na Foursquare „Narracje 2013” – Twój wysiłek zostanie nagrodzony! W Punkcie Informacji Kulturalnej, w sieni IKM przy ul. Długi Targ 39/40 będzie można odebrać płócienne torby piątej edycji festiwalu Narracje.

Informuję, tweetuję

Instytut Kultury Miejskiej od niedawna obecny jest również na Twitterze. Zapraszamy do obserwowania IKM_Gdansk, rozmów o kulturze i oczywiście – do używania #narracje. IKM na swoim Twitterze chce m.in. animować dyskusje o politykach kulturalnych miast, badaniach dotyczących kultury i zasobach domeny publicznej.

Narracje na Twojej tablicy

Narracje obecne są także na Facebook’u. Bądź na bieżąco z aktualnościami, sprawdź czy nie ma Cię na zdjęciach z ubiegłorocznej edycji, lub czy nie pojawiły się już nowe. Dołącz do wydarzenia i polub Festiwal – https://www.facebook.com/NarracjeGdansk.

Zobacz, gdzie będą instalacje

Od 13 listopada zapraszamy na krótki, wirtualny spacer z Robem Garrettem, który oprowadził nas po terenie Długich Ogrodów i Wsypy Spichrzów oraz pokazał, gdzie znajdą się niektóre instalacje. Zobacz na: www.youtube.com/user/IKMGdansk.

Źródło: Informacja prasowa.

>>ZOBACZ PROGRAM TEGOROCZNEJ EDYCJI FESTIWALU<<

NARRACJE5

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.