Zabawa w Święto Studenta, czyli przegląd 3miejskich juwenaliów

9 Maj

Maj to miesiąc, który studentom wszelkiej maści kojarzyć się może tylko z jednym – ich świętem. Jak co roku, ciekawych imprez jest wiele. Specjalnie dla was przygotowaliśmy przegląd najciekawszych atrakcji, które z okazji juwenaliów oferują nam trójmiejskie uczelnie.

9 maja rozpoczyna się pierwsza z imprez  zorganizowana przez Wyższą Szkołę Bankową. W piątek w ramach Paradise – Festiwal Kultury Studenckiej będziecie mogli usłyszeć takich wykonawców jak Radikal Guru, Kosheen, Roni Size & Dynamite MC oraz Reza. Po wszystkim czeka na was afterparty w klubie Sfinks700 w Sopocie. Nie mniej dziać się będzie w sobotę, usłyszymy wtedy m.in. Kixnare, Dianę d’Rouze oraz Westbam. Zabawę kończy impreza w gdańskim klubie Kosmos.

paradise

W tym roku Gdański Uniwersytet Medyczny i Politechnika Gdańska połączyły siły. Technikalia + Medykalia (12-17 maja) to impreza, na której atrakcji zdecydowanie nie zabraknie. 12 maja piękne studentki zaprezentują swoje wdzięki podczas gali finałowej wyborów Miss Missterious Girl PG. W kolejnych dniach odbędzie się także juwenaliowy kabareton, piwobieg w klubie Medyk, znane już wszystkim White Fartuch Party, Wyścig Łóżek Szpitalnych na ul. Długiej w Gdańsku i Ekoloteria, podczas trwania której pustą butelkę zamienimy na ciekawe upominki. Całość zwieńczy sobotni koncert główny na terenie GUMed, ul. Dębowa 25. Zagrają tam m.in. Jelonek, Farben Lehre, Focus, Mama Selita oraz WOLF.

technikalia medykalia 2014

Na kolejnych juwenaliach zabawimy się w dniach 14-18 maja na Kampusie Akademii Morskiej w Gdyni. 16 i 17 maja, w ramach Delfinaliów, czekają was koncerty gwiazd takich jak Raggafaya, Molesta Ewenement, Marika i Spokoarmia czy Kamil Bednarek. Imprezie towarzyszyć będzie wiele ciekawych wydarzeń m.in. pierwsze nieoficjalne Mistrzostwa Polski Północnej we Flanki, Silent Disco czy turniej League of Legends.

delfinalia plakat

23 i 24 maja możecie wziąć udział w Street Art Festivalu – czyli zamach na przeciętność. W tych dniach kampus AWFiS już od godziny 14.00 zaprasza do zabawy. Na scenie zagrają m.in. Grubson, Pokahontaz, Małpa/Jinx, Obywatel  MC i Funkloppy. Oprócz tego, czekają na was takie wydarzenia jak Student’ Challenge, Graffiti Jam czy Ultimate Spring Break.

street art

Uniwersytet Gdański to kolejna uczelnia, która w tym roku nie będzie szczędziła dobrej zabawy studentom. Neptunalia rozpoczynają się już 20 maja Biegiem o Puchar Rektora UG. Ponadto przygotowano turniej siatkówki na trawie, kino pod gwiazdami czy studencką integrację przy akademikach na Polankach. 30 maja natomiast, na terenie kampusu UG zagrają dla was KULT i Kamil Bednarek, a dzień później T.LOVE oraz Farben Lehre. Dodatkowo będziecie mogli posłuchać koncertów laureatów przeglądu DokRock.

neptunalia

Maj aż eksploduje imprezowo-juwenaliową energią. Atrakcji jest tyle, że święto studenta obchodzić możemy nie tylko w weekendy, ale także w dni powszednie. Nie ma więc co zwlekać tylko zacząć planować, gdzie w tym miesiącu uderzymy w studencki melanż.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.